Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sokszor látom Amerikai lovasvi...

Sokszor látom Amerikai lovasvideókban, hogy díjlovaglásnál vagy bemutatóknál nem raknak nyeregalátét a nyereg alá. Miért?

Figyelt kérdés

2012. dec. 17. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rossz a szemed, mert a nyereg alatt mindig van alátét. Jó lett volna, ha linkelsz be videót, hogy tudjuk, mire is gondolsz pontosan.
2012. dec. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy hülye vagyok, de mintha olyasmit olvastam volna, hogy vannak nyergek, amik "össze vannak varrva" az izzasztóval. Asszem távlovaglással kapcsolatban olvastam ilyet, hogy még egyszerűbb legyen lekapni a nyerget a lóról. Lehet, a videókban is valami ilyesmiről van szó.
2012. dec. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk 0:22-nél jól látszik, ahogy ellovagol, de mindig amikor a bemutatón van, alátét nélkül lovagol. képet is láttam már könyvben. http://www.youtube.com/watch?v=waze3tIJoYI
2012. dec. 18. 07:55
 4/11 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=4pFOV4oau0Q

0:04-nél amikor átöleli a ló nyakát állítsd meg és nézd meg. Van ott alátét, csak pont akkorára van szabva, mint a nyereg, vele egyszínű és nem lóg ki annyira.

2012. dec. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nyereg formájú alátét.. :))

Lovas boltokban is kapsz.. nézz meg akár egy webshopot is..

2012. dec. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogy díjlovaglásnál is előfordul-e azt nem tudom, de én pl lovaspóló közvetítésnél figyeltem fel arra, hogy az argentín pólósok nem használnak alátétet, semmilyen formában. Szerencsém volt, mert épp azon a közvetítésen beszélgetett a meccs alatt a Szebényi Dani egy híres magyar pólóssal - már nem emlékszem a nevére - de mondta a pasi, hogy ebben ott nyugaton nincs semmi különös, egyszerűen annyira jól megy a pólósoknak anyagilag, hogy kimondottan az adott pónik hátára illeszkedő nyerget csináltatnak - ami ugye nálunk sem újdonság - és nem tesznek fel alátétet, hanem ha tönkremegy a nyereg, mert kimarja a só, akkor csináltatnak újat és annyi. Nyilván sokat ápolhatják a nyergeiket, vagy passz, de mondom nekik ez úgymond fogyóeszköz, aki gazdag és el van eresztve, az megteheti.

Hogy díjlovaglásban ezt alkalmazzák-e, nem tudom, viszont amit linkeltél tényleg ott az alátét, csak nyereg formájú és ezért nem látszik.

2012. dec. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Barátnőm lovát még a méretre csináltatott nyereg is feltörte jó alátéttel. Mert a ló is állandóan változik, miután megcsináltatta a nyerget sokat dolgozott a lóval, kiizmosodott, átformálódó

ott a háta, így el kellett adnia a drága nyergét, mert felnyomta a lovat.

2012. dec. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jól látszik amit linkeltek hogy van alátét csak pontosan a nyeregformához van szabatva. Részben esztétikai szempontból, részben pedig azért hogy fölösleges helyen ne izzassza a lovat.
2012. dec. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#6nak igaza van, néha egyáltalán nincs alátét... D:
2012. dec. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van itt valóban van. DE viszont lovaspólóban tényleg nincs. Én is néztem múltkor egy meccset, de ot látszott, hogy nincs alátét. Semmi. Érdekes volt. Lovaskönyvben is láttam már olyan képet ahol nincs alátét. :)
2012. dec. 19. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!