Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sajnos el kellett altatni a...

Sajnos el kellett altatni a lovam mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha van időd olvasd el lécci. Nagyon szép welsh póni volt itt tudjátok megnézni: http://www.youtube.com/watch?v=Mo0PCaqdIHo már az 5-ik mp-ben látható tarka póni. A videón a nemzeti vágtán volt ha jól tudom 2009-ben de akkor még nem az enyém volt. Nagyon sok szép közös emléket éltem meg vele. És sajnos eltitkolt kehessége nem derült ki mivel előző gazdája állatorvossal lekezeltette (ami hosszú távon persze megfizethetetlen) ezt onnan tudjuk hogy a mi állatorvosunk elég sok ilyen esetről hallott már. Persze a lóra nem tudtam haragudni mert ő nem tehetett semmiről egyre jobban kezdett a szívemhez nőni de mikor a kehessége súlyos lett az elaltatásnál döntöttünk. Ha valaki volt már ilyen helyzetben hogy elveszítette a lovát vagy a lovardában a kedvenc lovát ad nekem valami tanácsot hogy lehet ezen túllépni? Mert most minden lóban őt keresem ;(((
2012. dec. 19. 00:22
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Szemét ember volt, akitől kaptad. Féltette a s@ggét, hogy ha elmondja hogy beteg, akkor nem kéred majd. Így viszont szegény lóval szúrt ki, mert esélyt se kapott arra, hogy kezeld, mivel nem is tudtad... Na mindegy, kegyetlen emberek ezek. Tényleg emlékezz a szépre, és gondolj arra, Te sokkal jobb gazdája voltál ez alatt a rövidke idő alatt is, mint az előző! Ő biztos hálás onnan fentről Neked!
2012. dec. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Egy másik kérdésben írja valaki, hogy van egy növény, aminek a teájával teljesen tünetmentessé lehet tenni.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__1700987-milyen..

Szóval nem kellett volna elaltatni...

2012. dec. 19. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindent kipróbáltunk nála mézet gyógynövényeket szóval mindent amit javasoltak amiket vagy találtam az interneten de semmi javulás. Az állatorvosunk is mondta hogy a legsúlyosabb fázisban van. Vakcinázni lehetett volna de azt is hosszútávon az meg méregdrága lett volna és az állatorvos is javasolta hogy altassuk el. Köszönöm a válaszokat megpróbálom elfogadni :)
2012. dec. 19. 09:48
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

barátnőméknek több "menthetetlen" kehes lova helyre jött ridegtartásban,kár volt elaltatni...Az előző gazdái tudtak róla és kezeltették,de nektek nem volt rá pénzetek,miért vettetek meg egy beteg lovat?

Tavaly nekem is elpusztult a lovam kb 1évembe telt míg megbarátkoztam a gondolattal felnőtt fejjel...

2012. dec. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Én is ismertem két kehes lovat, a gazdájuk nem tudta fizetni az állatorvost, de megválni sem akart tőlük és kipróbáltunk mindent: gyógytea, vizes széna... Jó megoldás volt a boxuk átalakítása félig nyitottá, így könnyebben szellőzött és mindkettőnek sokkal jobb lett az állapota, sőt az egyikük teljesen tünetmentessé vált. A másik lónak viszont egy idő után megint romlott az állapota. Az altatás csak nagyon végső megoldásként jöhet szóba és most azon gondolkozunk, hogy kivisszük őket valahova a hegyekbe, ahol jó levegőn a társaikkal lehetnek. Az egyetlen gond hogy messze kell őket szállítani - a rosszabb állaptú lovat már megpróbáltuk elszállítani egy idősebb (22) lóval, de nem tűrték meg egymást a futóban és végül csak az öreget vitték el. Most is egy ilyen helyet keresünk nekik, ahol lehet még egypár szép évük.
2012. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
12:05-ös merre laksz?
2012. dec. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3. válaszoló nem tudtuk hogy beteg az előző gazdája azt mondta a poros takarmánytól köhög és csak ritkán. Mikor kiderült hogy kehes nálunk mindent úgy kapott ahogy egy kehes lovat kell takarmányozni,tartani. De mivel lovagoltam vele rosszabb lett a helyzet akkor leálltam a lovaglással minden nap megsétáltattam. Kezdett helyrejönni és mikor bejött ez a hidegebb idő súlyos lett a helyzete. Félig rideg tartásban volt de mivel a kis hülye fejével ette a havat az a tüdejének nem tett jót. Az állatorvos javaslatára altattuk el ugyanis neki volt tapasztalata ilyen lovakkal.
2012. dec. 19. 18:30
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy meg ne akarjátok, hogy lelkiismerete legyen! Nem tudta, hogy beteg a ló, és azzal senki sem segít, hogy "hát én x lovat ismertem aki meggyógyult"!!! Biztosan nagyon szerették ezt a lovat, és nem heccből vetettek véget a szenvedéseinek!


Nagyon sajnálom. Sokkal jobb gazdája voltál, mint az előző!!! Biztos, hogy nagyon boldog volt veled! És hálás neked odafent! Az előző gazdája meg megrohadhat...

2012. dec. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!