Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen az a lovas alkat?

Milyen az a lovas alkat?

Figyelt kérdés
Egyszer láttam valahol, hogy azt elemezték, hogy a csajszinak nincs lovas alkata. De akkor milyen az?

2012. dec. 19. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Magas, vékony, hosszú lábakkal. Erre szokták azt mondani. De ez nem azt jelenti hogy az illetőből tutira jó lovas lesz. Alacsony, rövid lábú, husi lovas is odavághatja tudásban a "lovas alkatot". :)
2012. dec. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Neem, szerintem pont nem az a tipikus magas-vékony a lovas alkat, hanem az alacsonyabb az átlagnál, és izmos. 162 cm vagyok, 14 éves, és mindenki rám mondja h lovasalkat vagyok. Régen karatéztam, szóval erős a testalkatom.
2012. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jobb, ha a lovas nem túl izmos, merev, hanem laza és rugalmas, a combjai pedig kellően hosszúak és vékonyak. Ez persze csak egy ideál, önmagában semmit nem jelent, csupán azt, hogy a lovast nem akadályozza a saját felépítése.
2012. dec. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egy olyan lovast elemeztek aki alacsony, 156 cm körül van és elég csontos alkatú. Szóval olyan kisportolt alkata van, de nagyon alacsony.
2012. dec. 19. 19:59
 5/10 anonim ***** válasza:
A hosszú lábbal, combbal jobban tudja adni a segítségeket.
2012. dec. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na meg az is kérdés hogy milyen lovas. Galopp? Mert akkor nyilván hogy az alacsony az ideál.
2012. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rám szokták mondani néha, hogy nem vagyok lovas alkat.

174 centi vagyok (lány :( ), és elméletileg a magasságom miatt.

2012. dec. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Emyke031 ***** válasza:

Megerősíteném: Lovas alkat: hosszú combok (általában magasabb emberek), és karok ( + ne felejtsük el!!!!!!!! : engedő kéz!!!!!!).

Én pedig: 158cm vok, 55kg - lány... szal nem épp az ideális - ebből a szempontból-.

Mégis kb mindenki potyogott rajtam kívül annó :D

Függ ám a ló-lovas testarányaitól(magasság) is. Nekem pl. a 155-165cm-es pacók a legideálisabbak. Rajtuk van jó helyen a csizmám, a combom, rajtuk "elég hosszú" a karom. Egy 190cm marú lovon már picit "elefánton ülök" érzésem van, viszont aki 180-200cm magas, nekik inkább a nagy pacc való...

Lényeg ,h ha lehet ne ülj elefántra, v egérre (magadhoz képest :D), szeresd a lovat, legyen finom kezed, légy toleráns, és akkor jól fogsz pacizni előbb-utóbb...

Sztem meg MINDEN MAGYAR LOVAS, szóval mindenkinek lovas az alkata, csak találja meg a saját lovát!!! :)

ÜDV!

2012. dec. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én pl.180 cm vagyok, nem vékony (70 kg). Rám sem szokták mondani,hogy lovas alkat. Nekem pl van egy 165 cm marmagasságú lovam :D Tökéletesen elvagyok vele. Kicsi a hasa,de nagyon hosszú lábai vannak :) És szerintem is simán odaverhet egy "nem lovas testalkatú" a "lovas testalkatúnak".Szerintem meg mindenkinek mást jelent a lovas t.a. pl az egyik barátnőm 160 cm körül van elég husi és mégis azt mondják rá milyen lovas.ta van.
2012. dec. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 spymaster válasza:
Ez hülyeség...Ha tudsz lovagolni éppen mindegy milyen az alkatod..Csak nelegyél 150kg
2012. dec. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!