Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kezdjek egy olyan lóval,...

Mit kezdjek egy olyan lóval, akit szinte vezetni se lehet?

Figyelt kérdés
13-14 éves shagya arab. utóbbi időben elhanyagolták. vezetni kötőféken majdnem lehetetlen, rángat. zablával szépen jön, néha mondjuk kiugrik. azt már elértem, hogy kötőfékcserénél ne sunyítson.. de szinte mindenre sunyítással válaszol. lábait ha fel akarom venni, szintén ez van. várom a tanácsokat!

2012. dec. 20. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
vágd pofán, ha támadni próbál, hívj hozzá szakértőt
2012. dec. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Erről könyvek szólnak, dióhéjban: el kell kezdeni újból az idomítást, mintha csikó volna. Amúgy ilyenkor a leggyakoribb hiba a türelmetlenség, azaz, hogy kapásból várnak el tőle túl nagy eredményeket. Ha nem adja a lábát akkor nem kell erőszakolni, először akkor tűrje hogy csak hozzáérnek. Kötőféken nem menjen, csak lépjen egyet stb stb.
2012. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Felejtsd el azt, hogy lehetetlen, mert nagyon is lehetséges! Attól, hogy rángat és esetleg ugrál vezetés közben még el tudod juttatni A-ból B-be, tehát korrigálása, nevelése is lehetséges. Nekem volt már dolgom olyan 5-6 éves ugrólóval, ami nyereg alatt tökéletesen ment, viszont kötéféken vezetve ráfeszült a vezetőszárra és az istállótól a karámig végighúzott (hacsak közben el nem engedtem). Ha pedig a karámajtó zárva volt, visszafordult és tett egypár kört az épületek körül. Fenyíteni még egy pillanatra sem volt időm, mert a földön csúszva-repülve erre nincs nagyon idő - ha viszont nem viszem ki, akkor egész nap csak a boxban állt volna, mert a gazdája nem ér rá minden nap feljönni. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy van az arabodnál rosszabb is és ha nem vigyázol előbb-utóbb a ló rájön hogyan cselezzen ki, akkor aztán pedig b*szhatod (bocs a szóért). Vagyis most legyél vele határozott és céltudatos (akár visszatérve az alapokra), amíg van rá lehetőséged.
2012. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :) akkor kezdünk mindent az alapoktól.
2012. dec. 20. 21:17
 5/6 A kérdező kommentje:
esetleg tudtok ajánlani valami jó könyvet, ami segíthet?
2012. dec. 20. 21:18
 6/6 anonim ***** válasza:
A 'Ne árts!' c. könyvet csak ajánlani tudom.. problémás lónál a leges-leges leg hasznosabb.. és ennek az írónak az összes kötetét szeretem, mondjuk nem olcsó de én könyvtárból kölcsönöztem..meg a 'Fiatal hátasló alapkiképzése.' is.. őő most ennyi jutott eszembe.. könyvtárban érdemes utána nézni.. de csak elismert írótól mert az ilyen akárkik könyve vagy jó vagy nem..
2012. dec. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!