Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha én saját magam akarom...

Ha én saját magam akarom belovagolni a lovamat, és nem tudok senkitől segítséget kérni, akkor fent ven a neten, hogy hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

2012. dec. 21. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

nincs

én is saját magam lovagoltam be, az edző nem akarta elhinni, én az ösztöneimet követtem és a ló reakcióit figyeltem, hogy mikor léphetünk tovább

2012. dec. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Lovat egyedul nem lehet belovagolni. Könyvből pedig nem lehet megtanulni. Edző segitségét mindenképp kérd. Neki értenie kell hozzá
2012. dec. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
meeeeeg ne próbáld!!! nem hiába van olyan szakma h BELOVAGLÓ szak, ez nem olyan dolog h hopp egy 1 oldalas szöveget elolvasol és máris simán be tudsz lovagolni egy lovat... ez egy nagyon hosszú folyamat és nagyon sok tudást,tapasztalatot igényel. így csak elrontod a lovat és rosszul fogja megtanulni a segítségeket, és a lónak illetve magadnak is fájdalmat szerzel. bízd ezt szakemberre, kérlek.
2012. dec. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ok... És egy ilyen szakember "beszerzése" drága mulatság??

Mert a közelemben nem ismerek senkit aki be tudna lovagolni egy lovat!! :(

2012. dec. 21. 20:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha kárt akarsz tenni magadban vagy a lóban, akkor csináld. Ez nem szakmafüggő, egy jó lovas be tud lovagolni egy csikót, de ha ilyen kérdést teszel fel akkor nyilvánvaló hogy ez a helyzet nem áll fenn.


A lovasok.hu-n találsz hirdetéseket, illetve érdeklődhetsz a környékbeli igényesebb lovardákban.

2012. dec. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha már profi lovas vagy, akkor edző segítségével menni fog. Én lovagoltam be a saját lovaimat, de edző segítségével, és előtte segítettem edzőmnek a csikóknál. Ha viszont valaki nem ért hozzá nagyon el tudja rontani a lovat. Ismerek egy csajt, akinek elvitték a lovát belovagolni. Állítólag tök kezes ló volt, mindent megcsinált neki, ugrattak is. Pár hónappal később amikor én láttam, akkor a ló egy rúdon sem mert átlépni, nemhogy akadályt ugratni. Nem kell belovaglót keresned, elég, ha egy elismert lovast megkérsz, hogy segítsen.
2012. dec. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat... (még ha azok negatívak is)
2012. dec. 21. 20:48
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahogy lovagolni sem lehet megtanulni, úgy a belovaglást sem. Érdemes egy tapasztalt lovast megkérni, aki már csinált ilyet (és jól!), hogy segítsen neked.

Nem minden edző tud belovagolni és ezt sokan elfelejtik.


Alapozásnak parellizhetsz vele, ez nem azt jelenti, hogy kötőfékkel kell lovagolnod, viszont az alapokhoz nagyon hasznosnak tartom a 7 játékot. Itt első körben rendezitek a tisztelet és a dominancia kérdését, elnyerheted a bizalmát, illetve megtanulja a ló, hogy a nyomásnak engedjen, később ennek a segítségek adásánál lesz jelentősége.

Meg ugye futószáras munkával meg kell erősíteni a hátizomzatot, hogy később szépen tudja hordozni a lovas súlyát. Futószárhoz lehet hevedert is használni, így legalább ezt is megszokja, még a nyergelés előtt.


A nyeregből végzett munkához viszont olyan lovasra van szükség, aki fixen és jól ül, illetve pontosak és jók a segítségei.

2012. dec. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: szerintem edző segítségével. :)

Utolsó, hogy érted, hogy lovagolni nem lehet megtanulni?

2012. dec. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

hmm a könyvből szó kimaradt, úgy látszik csak oda gondoltam :D

Szóval könyvből nem lehet megtanulni lovagolni :D így kell éretni

2012. dec. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!