Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 1 éve lovagolok, korai lenne...

1 éve lovagolok, korai lenne egy saját ló?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, imádok

lovagolni, de nagyon messze van csak lovarda, sok időmet elveszi a

buszozgatás.

Meg sem fordult a fejemben a saját ló, de ma a szüleim előálltak ezzel

az ötlettel, először azt mondtam nekik, hogy elment az eszük :D, de csak

beleültették a bogarat a fülembe.

Szerintetek?


2012. dec. 22. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát ha van számára elég hely és normálisan tudod tartani szerintem nincs akadálya.

Nagy felelősség,de gondolom ezt tudod.

Valahol el kell kezdeni, az 1 év tapasztalat nem rossz bár lehetne több is,aztán majd úgyis beletanulsz a dolgokba.

2012. dec. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Hát egy kicsit korai szerintem.. :/
2012. dec. 23. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem rossz, legalább megtanulod mit hogyan. Ha még nem olvastAl, lapozgass olyan könyveket, ahol a lótartásról, lóvásárlásról írnak. Nekem van egy ilyen könyvem, nagyon jó, viszont nem tusom hol lehet beszerezni, mert egy díjugrató versenyen különdíjként kaptam. De nagyon nagyon jó, még farok és sörényfonás technikákat is bemutat, csak ajánlani tudom. Holnap esetleg a szerzőjét és címét wlküldöm, mert sajnos nem otthon vagyok.


Kéz és lábtörést az új lovadhoz! :)

2012. dec. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha otthon szeretnétek tartani akkor először is elméletben nagyon ott kell lennetek - és nem csak neked, hanem még valaki másnak is a családban. Vegyél lótartásról szóló könyveket, jó pl. A lótenyésztés kézikönyve, minden benne van. A lovat minden nap el kell látni, nincs szabadság, nincs nyaralás, nincs betegség. Az is fontos, hogy szerezz valaki olyan ismerőst, akinek van otthon saját lova - lehet az a Józsi bácsi is az utca végéről ha szereti őket és szép kövér lovai vannak - csak legyen valaki személyesen is tud benneteket tanácsokkal ellátni.


A lovaglás más téma. Van otthon elég helyetek hogy mozgassátok, képezzétek a lovat? Van legalább egy nagy futószárnyi hely, ahol jó a talajt tudtok kialakítani? Elég megbízható a lovastudásod, hogy elboldogulj egy lóval, van segítséged ha szükséged lesz rá?


Ezenkívül fontos, hogy ne csak egy lóban gondolkodjatok, mert egyedül nem lehet tartani, legalább egy kis pónit is be kell szerezni mellé.

2012. dec. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy év az nekem kicsit kevésenk tűnik, mondjuk nem mindegy hogy milyen intenzíven jártál, és milyen oktatásban részesültél.

Mert ha jártál heti 3 alkalommal, jó edzőhöz, és már problémásabb lovon is ültél, és elboldogultál azzal is mindhárom jármódban, jársz terepezni, akkor ok. Viszont ha éppen talán heti 1x láttál lovat, és csak nemrég engedtek el futószárról, akkor korai, és úgy a fejedre fog nőni a sajátod, hogy csak na.


Lenne társasága? Elég hely otthon? Terepre tudnád e vinni? Egyáltalán a jogszabályok engedélyezik e azon a környéken a lótartást? Ért valaki a lovakhoz a családból? Lenne edződ? Sok mindent át kell gondolni, ésmost még az anyagiakról nem is írtam.


Kb veled egy idős voltam, amikor megvettem a szememfényét, és több mint 10 év tapasztalat volt mögöttem. Nem csak bérlovis, hanem dolgoztam is lovak körül. Mégis, amikor megvettem, minden szartól megijedtem, h nem lesz e baja. Olyan dolgoktól is, amiről tudtam h nem, de ő mégis csak az enyém... Illetve lovaglásban még mai napig rászorulok edzőre, ellovaglom én őt egyedül is, de jobban szeretem a rendes edzéseket.


Szóval nem egyszerű egy saját ló, főleg otthon nem (naponta többször rá kell nézni, foglalkozni vele, nagy terület, takarmány, trágya tárolására, ló mozgatására...)

De ha minden adott, akkor sok sikert, és mindenképpen vigyél magaddal lóértő ismerőst a vásárláshoz!

2012. dec. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Most ez olyan dolog, hogy van aki beleszületik a lovak közé, ő 1 éve se lovagolt mégis van saját lova. Ez nem a gyakorlattól függ, pénz kell hozzá, elhivatottság még néha segítség okosabbaktól - amit ha másnem meg ugyanúgy megkapsz pénzért.
2012. dec. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Fél éve csak terepezek, azt is szeretném folytatni, versenyezni nem szeretnék. Van neki hely bőven, van több állatunk, boci, kecske, liba... :)

Nyilván nem holnap vennénk meg, utánaolvasnék rendesen, max. nyáron-ősszel lenne ebből valami, mert most időm sincs olvasgatni.

Azt tudom, hogy milyen felelősséggel jár az állattartás, állatorvosnak tanulok :D, szóval nemcsak ilyen fellángolás most ez, kiskorom óta élek-halok az állatokért. :)


Segítséget tudnék kitől kérni.

2012. dec. 23. 09:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Na így már sokkal jobban hangzik, egyedül sem lenne, ha megtalálod a neked való jószágot, akkor hajrá! Gondolom takarmány tárolásra is van helyetek, meg akkor értetek ahhoz is. Az enyém mondjuk kegyetlenül félt a bociktól régebben, de most h a szomszédban van egy csomó, már megszokta.

(Ja, és légy hálás nagoyn a szüleidnek, h felmerült bennük ilyen, az enyémek kézzel lábbal kapálóztak, amikor én megvettem a sajátomat XD)

2012. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon korai, extra korai... És ezt ízért tudom, mert megkérdezted ;) A lovakhoz nem lovastudás kell úgy alapjáraton. Ismerni kell a lovakat. Ismerni kell a betegségek egy részét ami akármikor előfordulhat. Tudni kell, hogy kezed az egyes sérüléseket. Ismerned kell a lovak általános testbeszédét. És legfőképpen ha valami nagyon nagy baj lesz, akár egy egyszerű kólika is akár és orvos kell de gyorsan akkor elég rugalmas tudsz lenni és van kp-ba ne adj isten többszázezred.
2012. dec. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A lovasok.hu-n van egy cikk, hogy ki áll készen a lótartásra. Nem linkelem be, mert ha nagyon érdekel, úgyis megtalálod, és egyébként sincs most időm. De ha a gugliba ezt beírod, akkor megtalálod: lovat a gyereknek? szülők nagy dilemmája

Szerintem nagyon jó kis cikk.

2013. jan. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!