Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy is vannak a stübben nyergek?

Hogy is vannak a stübben nyergek?

Figyelt kérdés

Láttam már belőle krefeldet is, az jobb mint a sima stübben? Illetve valahol találkoztm már 3 betős mozaikos röidítéssel is, talán CTD, az mit jelent?

Illetve ugye a markamrájuk nem hajlamos szétnyílni? Most nagoyn szemezek eggyel, de ha nem jó, akkor nem adok ki érte ennyit :)


2012. dec. 25. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Amiket írtál az (szerintem) külön nyeregtípus..

mint pl: xperia mini meg a lumia 800.. (az első kettő ami eszembe jutott.. xDD)

Nekem stübben kantárom van..8éve (megbecsülve de heti 5-6 alkalommal használva min.) az egyetlen hibája hogy az orrzónál az egyik varás elengedett de igazából semmi..a nyergek sem lehetnek rosszak.. és világhírű lovasok is ezt használják.. ;))

2012. dec. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én inkább autót mondanék példának. ahogy pl. fordból van focus, mondeo, ka, fusion, stb úgy stübbenen belül is van több típus, mint a scandica, siegfried, stb. a krefeld az a stübben név folytatása, tehát a teljes márkanév az stübben krefeld, ez volt a nyeregkészítő, márkát alapító mester neve.


van ugró, univerzális, díjlovas, ugró-univerzális, stb., de hogy bonyolítsam, még a típusokon belül is van, amelyikből csinálnak ugrót is, meg díjlovasat is. :)


a stübben nagyon megbízható márka, nem fog szétnyílni a marvas. jó párban ültem már. megfizethető kategóriában csak a kieffer jobb szerintem, bár nem minőségileg jobb, egyszerűen nekem kényelmesebb.

2012. dec. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az még megvan h van több típus, csak ez a stübben krefeld, meg a CTD kavart be kicsit.

A szétnyíló marvasas dolgot meg hallottam valamitől, de meglepődtem h egy ilyen megbízható nyereg képes erre :S Ezek szerint nem :)

2012. dec. 27. 09:52
 4/4 anonim ***** válasza:
a krefeld is stübben, csak a krefeldi gyárban készült, a CTD pedig a stübben egyik leányvállalata, mindegyiknél ugyanazok a vázak, csak a bőrök minősége, készítése más
2012. dec. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!