Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Hogyan működik a...

Annus00 kérdése:

Lovasok! Hogyan működik a rajtengedély vizsgáról lovaglásban? Mi a menete?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta (több éve) lovagolok és a jövőben szeretnék versenyezni, amihez rajtengedély vizsga szükséges, de én erről alig tudok pár dolgot, tehát leírnátok légyszíves a menetét, hogy mennyire nehéz mit kell csinálni. Meg amiket tudni kell róla! Köszönöm!

2012. dec. 27. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én Budapesten Tattersalba raktam, nagyon rendesen a vizsgáztatók, csak ajánlani tudom:)Nos, megérkeztek akkor be kell menni szóbeli vizsgára, nekem ott adtak először is egy quiz papírt, ilyen kérdések voltak rajta: Mennyi egy ló napi abrak és széna szükséglete? Hány L a vízszükséglete? Írd le a pej ló jellemzőit! Egy akadály tetején van piros és fehér zászlócska, melyik melyik oldalra kerül, és miben segít a lovasnak?

Ezek nagyon egyszerűek voltak, de úgy is kapsz majd egy munkafüzetet ha jelentkezel. Abban minden benne van amit kérdezhetnek. És term. ezt kikell tölteni és vizsganapon leadni. Szóbeli után adnak egy sorszámot. Ha te következel behívnak egy bemelegítő vizsgára, ott ilyenek kérnek(persze lovon..) kiskör,nagykör,kígyóvonal 1,2,3ívben,átlóváltás,átváltás,tanügetés,könnyűügetés,könnyítettügetés,munkavágta,könnyített vágta,kengyelnélkül ügetés/vágta. Nyújtott ügetés illetve vágta, váltsd a köröket, kézből kirángatni.:) Ha ez lement, pályabejárás kint majd sorszámod alapján behívnak és lekell lovagolnod egy 9 akadályos, nagyon egyszerű pályát, ennek a végén megmondják Hogy sikeres illetve sikertelen vizsgát tettél-e. :) Ha valami érdekel még nyugodtan írj!:)

2012. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez eléggé változó lehet. Én is a Nemzetiben csináltam Pesten és nálunk nem kellett leadni a munkafüzetet. Meg se nézték. Hármasával kellett bemenni a terembe, ott húztunk egy lapot amin volt 3 kérdés és azt elmondani. Még az elején kaptunk egy sorszámot és az alapján kellett bemenni. Utánna volt az előlovaglás, ott azt hiszem 6-an mentünk egyszerre és mondták melyik lovasnak mit kell csinálni, nekünk meg persze utánna. Pl középből, vagy átlóváltás. Nálunk sok volt a kengyel nélküli munka és ügetés és vágta közbe kellett megkeresni a kengyelt. Utánna pedig a sorszám alapján kellett az ugrópályát megcsinálni. Szóbelin is meghúzhatnak, nálunk előlovagláson senkinek nem mondták, hogy nem mehet ugratni, nem tudom, hogy ott nem buktatnak meg vagy nálunk az tényleg sikerült mindenkinek. Az ugró végén pedig megmondják, hogy sikerült vagy nem. A Tattersallba tényleg nagyon rendesek voltak. 3 fő dolog van ami fix: szóbeli, előlovaglás, ugratás.
2012. dec. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Távlovas rajtengedély: szóbeli, aztán kiskör, nagykör, átlóváltás, fenn maradsz-e vágtában meg ügetésben azt cső.
2012. dec. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sokat segítettek! ;)
2012. dec. 28. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!