Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csatlakozás? 3 "jel"?

Csatlakozás? 3 "jel"?

Figyelt kérdés
Tudnátok nekem kicsit írni a csatlakozásról? És, az is érdekelne (mert már nem biztos, hogy emlékszem), hogy a csatlakozásnál mi a 3 "jel"?
2012. dec. 29. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, én eddig 1-2x próbáltam a csatlakozást, oktatóm segítségével, tehát nem vagyok egy nagy szakértő xD de azért szívesen megosztom veled azt, amit én tanultam erről. Én úgytudom, hogy a csatlakozás lényege az, hogy a ló a közeledben akarjon lenni, és elismerjen téged vezérnek. Ez azzal éred el, hogy elhajtod magadtól. Mivel ménesben él, így az egyedüllét nem nyújt neki biztonságot. Természetben, a vezér ló, ha "meg akarja büntetni" egyik társát, akkor elzavarja. Így elbizonytalanítva biztonságérzetét. Szóval, elhajtod magadtól. (körkarámban, vagy valamilyen zárt helyen azért) és akkor figyeled a jeleket. Nem szabad hagyni, hogy megálljon vagy legeljen. A jelek a következők: 1.: a belső füle feléd fordul, azaz rád figyel. 2: a nyelvét nyújtogatja(vagyishát így szórakozik a nyelvével) , és a 3.: amikor lehajtja a nyakát. (jó, nem arra kell gondolni, h mintha legelne, de legalábbis nem fent van a feje, mint rendesen) és ez pedig elvileg azt jelenti, hogy "hajlandó tárgyalni". És mi még 4. jelnek vettük azt, hogyha szűkíti a kört. A lényeg az, hogyha hajtod, és eléred, hogy megjelennek rajta ezek a jelek, akkor leteszed az ostort, vagy akármit, amivel hajtottad,hátatfordítasz neki, és megpróbálod behívni. Tapasztalat, hogy elsőre nem szokott sikerülni. Ha nem sikerül, újra hajtsd el, és kezd előlről. Hát, enyit tudok róla, kipróbáltam a gyakorlatban, 1x sikerült xD de a barátaimnak többször is, úgyhogy valamilyen szinten sikeres a dolog. :D De a kapcsolatod tényleg jobb lesz tőle a lóval :) Remélem segítettem, vagy legalábbis tudtam adni valami érdekes infót. :)
2012. dec. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Eszetekbe jutott már, hogy a ló nem "csatlakozni" akar, hanem szimplán elfárad, vagy ráun a dologra? Egy normál módon futószárazott ló is befordul, odajön, ha elege van, szűkíti a kört, ha fárad...

Elhiszem, hogy vadlovaknál működik a módszer, de ne felejtsük már el, hogy nem vadlovakkal dolgozunk, hanem olyanokkal, akik istállózott körülmények között, emberközelben nőttek fel! Ezeknek nem kell csatlakozni, nem kell parelli 7 játékot játszani, ha tisztességgel és hozzáértéssel nyúlunk hozzájuk!

Soha az életben nem csatlakoztattam egy lovamat sem, ettől még ha meglátják, hogy jövök, a legelő túlsó végéről is azonnal jönnek hozzám.

2012. dec. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
[link] olvasd végig.:) én ez alapján csináltam és szuperül bevált.
2013. jan. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznosak, amiket írtatok, kivéve a 2. válaszolóé. Nem ezt kérdeztem, bocs. A többieké tényleg nagyon hasznos volt, köszönöm! :)
2013. jan. 4. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!