Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fájdalmat okozhat az a lónak,...

Fájdalmat okozhat az a lónak, ha csak a lovaglás végén hagyjuk lenyújtani a nyakát?

Figyelt kérdés
2012. dec. 29. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Még szép, hogy nem. Ilyenkor lazítja el a lovaglás során befeszült izmait, ez nagyon is jó és szükséges neki.
2012. dec. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha léptetsz, mindig lenyújthatod a nyakát. de lovaglás végén mindenképp muszáj.
2012. dec. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én jobban szeretem néha közben is megengedni neki, ennyi pihenést megérdemel :) Természetesen egy fél órás futószárat megfelelően felcsatolt kikötővel kibír.
2012. dec. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Természetesen, nem :) Én mindig edzés végén szoktam megengedni neki, hogy lenyújtsa, hiszen már összekapcsolta a "lazítást" az edzés végével, és csalódott lenne, ha nem az lenne a következő, hogy viszem a pálya közepére, és leugrok, hanem még dolgoznánk egy fél órát. Persze, versenyen, mikor kiléptetem a pályáról, hosszúszáron történik, és tiszteletkör után és melegítés közben is leengedem, hogy nem legyen annyira befeszülve. :)
2012. dec. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Létezik egy gyakorlat, "szárakat a kézből kirágatni" - ezt érdemes edzés közben párszor megejteni, ebből ugyanis remekül lejön az is, hogy mennyire támaszkodik a ló, mennyire van keretben, mennyire elengedett.

Az, ha a ló lerángatja a fejét lovaglás közben, nem jó és kerülendő - rossz szokás is lehet, iskolalovaknál kifejezetten gyakrabban fordul elő, ilyenkor jobb határozottnak lenni és nem engedni, mert csak rád ismer és egyre gyakrabban ki fogja vonni magát a zabla hatása alól. Ám a jól lovagolt lóval, ha finoman csúsztatod ki a kezedből a szárat - kirágatod - azzal javítod a támaszkodás minőségét, a kezedhez, zablához való bizalmat is.

2012. dec. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gabka pont erre gondoltam, csak nem tudtam ilyen jól megfogalmazni :)
2012. dec. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!