Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meg lehet tanulni egy csődőrre...

Meg lehet tanulni egy csődőrrel való bánásmódot?

Figyelt kérdés
2012. dec. 31. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg, ha nem félsz a lovaktól, kellően határozottan, következetesen tudsz bánni az állatokkal, és van lehetőséged megfigyelni egy hozzáértő, tapasztalt csődörös munkáját.
2012. dec. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért kell hozzá bátorság és főleg határozottság, de nem lehetetlen dolog. Attól hogy csődör, még nem vadállat és nem életcélja hogy bántsa az embereket. Csak annyival másabb a herélteknél és a kancáknál, hogy sokkal öntudatosabb és szeret fülsiketítően nyeríteni :)
2012. dec. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán megfelelő a 'tanulás' szó. Persze, ha lovak között vagy, a velük való bánásmódot általában úgymond hosszútávon tanulod, de én mindig inkább szeretem használni a tapasztalat szót.

A csődöröknél nem arról van szó, hogy speciális receptet kell náluk alkalmazni, inkább arról, hogy sokkal jobban oda kell figyelni rájuk, sokkal keményebb határokat kell szabni nekik, és általában nehezebben kezelhetők - de ez persze egyedtől függ.

Nyilván egy kezdő lovas nem fog tudni sem ellovagolni, sem pedig megfelelően kezelni egy csődört, erre csak az képes, aki rengeteget dolgozott már lovakkal, és sokat tapasztalt, ergo van fogalma arról, hogy mire számíthat egy méntől, és azt hogyan reagálja le, hogyan kezelje. Érhetik meglepetések persze, de a tapasztalatok révén lesz mit előhúznia a kalapból, és minél többet dolgozik csődörökkel, annál jobban megismeri őket.

Szóval ezt az egész dolgot nem igazán tanulni kell, azaz nem tudsz elővenni egy könyvet, vagy nem igazán tudják megmutatni, hogy ezt így meg így kell, csak egyszerűen tudnod kell, mire figyelj oda, ami pedig majd attól függ, hogy mennyi időt töltöttél azelőtt lovak között -> azaz mennyit tapasztaltál.

Azt nem mondom, hogy az edzők és a szakmabeliek nem tudnak segíteni, mert tudnak, és elmondhatják, mit kell nagyon szigorúan betartani, de ha valakinek lövése sincs a lovakkal való bánásmódról, annak magyarázhatnak.

2012. dec. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 x) ***** válasza:
Kicsit azon is múlik hogy alapból milyen ember vagy. Ha alapvetően domináns és határozott vagy akkor viszonylag könnyű dolgod van, de ha a mindennapi életben sem vagy határozott akkor valószínűleg az elején nehéz lesz. De szerintem idővel meg lehet tanulni (bár a tanulás szerintem sem a legjobb szó erre).
2013. jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!