Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ha? /lent/

Mit csináljak ha? /lent/

Figyelt kérdés
Na szóval,van egy ló akin szoktam lovagolni.Mindig lefelé kapdossa a fejét és ez elég zavaró ügetés közben mivel megtalálom azt az egyensúlyt,szár méretet,lábammal jól hajtom és előre hajtja a fejét hirtelen mozdulattal és mindennek vége...Mit csináljak? Van valami jó módszer? Amúgy 3 éve lovagolok és a ló ha jól tudom magyar sportló 16 éves kanca de egyébként jó ló.

2013. jan. 5. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát nem igazán tudom. Mióta lovagolsz rajta? Az én lovam akin lovagolok az elején rángatta nekem a fejét de mostmár nem kb. 1 hét kellett neki. Mondjuk ha egy idegen ráül neki is rángatja ugyhogy lehet, hogy csak ilyen a természete.:)
2013. jan. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ne hagyd,hogy huzzon lefelé,én is ilyen lovon lovagolok és nem csak nálam csinálta ezt.Meg kell tartani erősen és ha igy is sikerül neki elérni,akkor 2 rugj bele,de ne olyan erőset csak lehessen hallani,hogy rugás volt.Én igy értettem meg vele és meg is dicsértek érte,mert 2 hét alatt rendbe is jött:)
2013. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Huh hát ezen a lovon mióta lovagolok rajta ülök!Ő rajta ültem legelőször szinte rajta tanultam/tanulok lovagolni...És oké kipróbálom holnap.Bár....Liliom sajnos csak velem csinálja ezt :( nemértem pedig hozzám kötődik a legjobban.Mindig amikor megyek már "forgolódik" a boxban és amikor ráülök *-* nem lehet leírni xD
2013. jan. 5. 19:58
 4/8 anonim válasza:
Minden egyes pillanatban csinálja,vagy időnként vagy csak egyszer?Nem mindegy!
2013. jan. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudod megtartani a fejét, hogy mélyen ülsz a nyeregben, hátul van a vállad és amikor ránt a ló a derekaddal, a hátad izmaival tartod meg a vállaidat, nem mozdulhatnak el a helyükről, a karodat tartsd szorosan a törzsed mellett. Kis gyakorlást igényel, de nincs más módja, mert a karizmaid ehhez gyengék. A lovat nem kell rugdosni, a szárral se ránts bele soha a szájába, ha ilyen módon meg tudod tartani magad a ló abba fogja hagyni, mert nem ér el semmit, csak azt, hogy kellemetlen érzést okoz saját magának.
2013. jan. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenkor mindig azt mondták " játszak a szárral", ha csak erősen húzod neki azzal semmire nem mész.
2013. jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Anime-Fan válasza:
Kicsit húzd meg és ha nem hallgat rá akkor rúgj bele vagy pálcával üss neki le egy kicsit.Nekem is szokott így csinálni de végül is az ő feje hat had csináljon a fejével aszt amit akar. Nekem mindig eszt mondják hogy nem kell rá figyelni.
2013. jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szárat tartsd meg ne engedd ,hogy lehúzza a fejét. Csizmával előre hajtani.
2013. jan. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!