Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent az, hogy egy ló...

Mit jelent az, hogy egy ló nyugdíjaztatása? Kérlek mondjátok meg

Figyelt kérdés

#ló #nyugdíjaztatása
2013. jan. 7. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha gazdasági, vagy más szóval igavonó ló volt, akkor tovább már élete végéig nem kell neki dolgoznia, csak eszik-iszik, legelészik, sétál, stb. stb.

Ha sport, vagy hátasló volt, akkor attól az időponttól kezdve nem fut sportversenyeken, vagy nem vesz részt lovagoltatásban, csak eszik-iszik, legelészik, sétál stb.

2013. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Általában a 20-22 év feletti lovakat "nyugdíjazzák", ekkor már nincs szüksége másra, mint egy tágas legelőre és pár társra, akikkel öreg napjait töltheti. Már nincs aktív munkában, de egy "nyugdíjas" ló is igényli a mozgást, heti 1x megmozgatható futószáron vagy egy laza séta terepen, ha az egészségi állapotuk engedi.


Az ilyen lovak nem olcsóbbak tartásban, igaz nem kell ennyi takarmány, de kell és szükséges az oltás és a körmölés is.

2013. jan. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak nem a képnél olvastad a lovas csoportban? :P [az én képem, az én lovam.. XD]

Nagyjából annyit jelent hogy a pacika csak legelészik meg sétálgat..

2013. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Már nem dolgozik néha-néha még egy kicsit esetleg mefutószáraznak egy-két gyereket de semmi több.Csak pihen.(esetleg ha alacsonyabb és olyan lóról van szó akkor terápiás lovaglás.)
2013. jan. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18 éves lovam van, már nyugdíjba vonult, 7 éves kora óta versenyeztem vele díjugratásban, de el nem akartam adni, ezért így jobb
2013. jan. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A lovak így vagy úgy, egész életükben keményen dolgoznak, megérdemlik ők is, hogy amikor már nem bírják annyira, szép, nyugodt, boldog életük legyen.
2013. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! És valószinűleg nálad láttam ami miatt elgondolkozdtam rajta.
2013. jan. 7. 19:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt az utolsó kommentedet kinek szántad Kérdező????
2013. jan. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 08:05: nekem szánta gondolom.. :D tegnap 14:25-ös vagyok.

facebookra felraktam egy képet mi a véleményetek a lovamról.. 22 éves látszik rajta.. etc. aztán kaptam az oltást stb.-t kedves lovas társunktól.. mondjuk profilképén a lába gyönyörű.. dehát ő nagy lovas.. XD

végül törölték az adminok a képet mert olyan veszekedés alakult ki hogy áá.. *-*

2013. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Rendes vagy!

További jó egészséget kívánok a pacidnak!

2013. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!