Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell helyesen tanügetni?

Hogyan kell helyesen tanügetni?

Figyelt kérdés
Amikor tanügetni kezdek, nem tudom felvenni a lóval a ritmust, így mindig kiesik a lábam a kengyelből, és elkezdek zötykölődni a nyeregbe. Úgy érzem, hogy a ló túl gyorsan üget. De persze biztos nem a lóval van a gond. :D Szóval ha valaki tudna segíteni, hogy mit tegyek?! Hol legyen inkább a testsúlyom? A lábaimmal mennyire feszítsek? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat ! :)

2013. jan. 7. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Keresd meg a nyereg legmélyebb pontját és jól ülj bele, és lazítsd el a derekad, képzeld azt, hogy fenéktől a térdedig össze vagy nőve a lóval. Ezek kell legyenek a fix pontok. A sarkadat nyomd le, comboddal szoríts, az alsó lábszárad meg maradjon finoman a ló oldalán, hisz azzal adod a segítségeket.

Érdemes addig kengyel nélkül lovagolni, míg nem lesz biztos az ülésed, és csak utána felvenni a kengyelt.

2013. jan. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%
Ha pattogsz az azért van, mert előre dőlsz és merev vagy. Tedd hátra a vállad, nézz fel és erőteljesen told előre minden ütemnél a csípődet, minél gyorsabban üget a ló annál inkább. Érezd azt, hogy te tolod előre a lovat, pont ahogy a hintát szokás, míg a szárakat tartsd meg. A lábaddal nem kell feszíteni, ha a csípőddel követed a mozgást az elég. Ha feszítesz akkor ahogy írtad is: kiesik a lábad a kengyelből, csak tartsd őket lazán. Érdemes kengyel nélkül is gyakorolni.
2013. jan. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak azon múlik, hogy hogy ül. Amég nem szokta meg egy lónak a mozgását addig nem fogja tudni átvenni a ritmusát. Én kiválóan tudok tanügetni, de h ráültetnek egy számomra ismeretlen (mozgású) lóra akkor kell pár edzés mire meg tudom szokni a mozgását.
2013. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!