Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám betanítani 4...

Ciccus003 kérdése:

Hogyan tudnám betanítani 4 éves lovamat?

Figyelt kérdés
Nem tudok mit kezdeni 4 éves kisbéri félvér, herélt lovammal. Már be van lovagolva, viszont nagyon önfejű és nem lehet vele csinálni semmit, egyszerűen nem engedelmeskedik. Nem adja oda a lábát, néha még vezetni sem lehet. Eladni semmiféleképpen se szeretném, mert minden vágyam hogy felülhessek rá. Hogyan tudnám megtanítani neki az alapvető dolgokat? Hogyan tudnék vele a karámtól 10 méternél tovább elmenni? Ha valaki tud segíteni mindenféleképpen írjon.14/L

2013. jan. 10. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Először a bizalmat kell rendbe tenni, és azt hogy ki a főnök. Sokat kell vele gyakorolni, járatni. Sokszor kell vele csinálni minden gyakorlatot. Türelemmel minden elérhető.
2013. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül sehogy. A leírtak alapján a ló abszolút nem néz téged semmibe és azt csinál, amit akar. Egyébként megkérdőjelezem ezek után, hogy be van-e egyáltalán lovagolva... Az ültek már rajta és a be van lovagolva között azért óriási ám a különbség!

Mielőtt még nagyobb bajod esik, jó lenne hozzáértő segítséget kérni. Nem kell, hogy rábízd másra a lovat, ha elég ügyes vagy, az is működhet, hogy veled van egy kompetens lovas, aki lépésről-lépésre végigvezet a ló belovaglásának állomásain, de egyedül nem fog menni. Kérj segítséget!

2013. jan. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a ló semmibe vesz téged, nem tisztel. Egyedül nem fog menni, leírni meg felesleges, mert segítség nélkül úgyse menne. Szóval kérj szakértő segítséget!
2013. jan. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hallgass az előző válaszolókra, kérj meg egy lovas szakembert, edzőt, versenyző lovast hogy segítsen neked egy ideig a lóval bánni, helyretenni, képzeni - a lovat is téged is. Egyébként nem is értem mit keres egy 4 éves csikó egy 14 éves lány kezében.
2013. jan. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Wintersunset, nem teljesen mindegy neked, hogy hány évesen hány éves lova van? Annyira elegem van már az ilyen jellegű beszólásokból! A kérdezőnek van egy problémája, amit szeretne megoldani, azért írt itt. Mit kell ilyeneket mondani neki? Olyan idős, amennyi, és van egy ennyi idős lova. NEKED nem teljesen mindegy? De. Akkor vagy segíts neki, vagy ne, de ne kötekedj, rohadt unalmas mindenhol ezt olvasni.

Csak elveszitek az ember kedvét az ilyen beszólásokkal. Régen még én is a szívemre vettem, mikor elkezdtem az oldalra járni, és csomószor el voltam keseredve, hogy semmi vagyok, semmit nem tudok, és mégsem kell ló, hiába volt már kitűzve a vétel időpontja. És nem. Semmi egetrengető probléma nem történt! Csak hogy elveszitek az ember kedvét a negativitásotokkal!

Egyébként pedig örülnünk kéne, hogy egy kislánynál van a ló, aki meg akarja oldani a problémát, és nem másféle embereknél, akik mondjuk erre rúgnát, vernék, ütnék, törnék a fülét, és végül egy idegbeteg, agresszív lovat kapnánk 1 éven belül.

Szóval segítsetek vagy ne, de ha már valamilyen helyzet fenn áll, ne kérdőjelezzétek meg, mert unalmas. Inkább segítsetek!


Kérdezőnek pedig tényleg csak annyit, hogy amiket előttem leírtak, én is azt tanácsolom. Ezt valószínű nem tudod megoldani.

2013. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
attól függ milyen szinten lovagolsz vagy legalább van tapasztalatod a lovakkal kapcsolatban.Legcélszerűbb lenne ha belovagoltatnád ciszont akkor a bizalom nála fog kialakulni egy bizonyos idejig mert hiába van belovagolva nem fog többet tudni ha rajta totyogsznéhányszor ...
2013. jan. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!