Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem fog tönkremenni a lovam háta?

Nem fog tönkremenni a lovam háta?

Figyelt kérdés

Mindig is imádtam szőrén lovagolni minden kantár, nyereg nélkül (kivéve ügetni, azt sosem szoktam szőrén). Persze mikor így lovagolom akkor tiszta védőfelszerelésben vagyok. Utálok kantárral és nyereggel lovagolni. Csak 1 vagy több órás lovaglással teszem rá. Tudom kicsit hülyén hangzik de az "NEKEM" már állatkínzás hogy egy vasdarabot tegyek a lovam szájába, az meg pláne hogy felszíjazzam a nyereggel.


Ui: sosem pattogok a hátán, ja és normális válaszokat! Légyszi...



2013. jan. 11. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

És mégis hogy lovagolod a lovadat ügetés nélkül? Hogyan képzed a legfontosabb jármód nélkül?


A gyakori szőrén lovaglás nem lesz jót a ló hátának, mert nincs ami eloszlatja a súlyodat, így igen, sokat ártasz vele. Ha te preferálod hogy két kicsi ülőgumóval nyomd a hátát folymatosan minthogy egy kényelmes nyerget tegyél rá, mert az szerinted állatkínzás, nincs mit hozzáfűznöm, csak annyi, hogy a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve.

2013. jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Emyke031 ***** válasza:
Ne haragudj, de emellett én sem tudok elmenni: hogy maradhat ki az ügetés??? Ha ezt csinálod vele, akkor nemcsak a háta miatt kéne aggódni, hanem inkább a lábaiért!
2013. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De tökre fog. Mint azt gondolom tudod az ülőcsontod ilyenkor egy pontra terheli a teljes súlyodat, ami cseppet sem tesz jót. Párszor még elmegy, de rendszeresen kerülendő a szőrén lovaglás. Az meg kifejezetten baromság, hogy a nyereg állatkínzás, valójában pontosan azért találták ki, hogy a ló és lovas kényelmét szolgálja, és akkor már a kettő közül a szőrén lovaglás a nagyobb kínzás.
2013. jan. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nallunk egy friz csodor ugy van lovagolva westernben,hogy nyereggel,kantarral csak a kantaron eppenseggel nincs zabla.ezt megoldhatod te is igy ha nem akarsz zablat rakni de nyerget mindenkepp rakj es ugess
2013. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!