Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valami jó edzésterv haladó...

Valami jó edzésterv haladó hobbi lovasnak?

Figyelt kérdés
Több évet jártam lovardába edzeni, de ez most változott. Már magamat edzem, és minden jól megy. De ha esetleg valakinek van valami jó edzésterve, és leírná nekem, azt megköszönném :) Nem készülök se versenyre, se sehova, csak hobbiból lovaglok!! :)

2013. jan. 11. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
látni kén hogy lovagolsz és ahhoz mérten az edzés nem fordítva
2013. jan. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha az összes jármód jól megy, akkor ajánlom a rajtvizsga 'pályákat'. Nekem hasznos volt remélem neked is az lesz :)

De persze a lovagló szintednek megfelelően válassz edzésterveket .

2013. jan. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én egy oktatás nélküli edzésen általában 10percet lépek, 10 percet ügetek 10percet vágtázok(mind 2 kézen), közben lovardai alakzatok szárra hozás, patanyom figurák,átmenetek, félfelvételek, vágta beugratások, ellenvágta, hátraléptetés, mélyre lovaglás, befelé állítottság, kengyel nélküli munka, kiképzési skála stb... Szóval Minden amit már tanultam és meg tudom csinálni. És ha egy edzős edzésen valami újat tanulok akkor azt is még hozzá teszem.
2013. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Felejts el mindent, amit előttem írtak. :-(

Ahhoz, hogy megfelelő edzéstervet lehessen készíteni, csupán néhány dolgot kellene tudni: a te lovastudásodat, a lovad képzettségi fokát, fajtáját, életkorát, kondícióját, ezen felül pedig a hely adottságait, ahol a lovadat tartod.

Alapvetően minden lóról el lehet mondani, hogy heti legalább egy terep, két idomító edzés, ugróló esetében két ugróedzés, egy erőnléti edzés és egy pihenőnap legyen benne a programban. De ennél többet csakis akkor lehet leírni, ha pontosabb képet látunk rólad és a lovadról.

Előttem írtak valami 10 perc lépés, 10 perc ügetés, 10 perc vágta dolgot - na ezt kell azonnal elfelejteni. Vannak lovak, amelyeknek a 10 perc vágta sokkal több, mint amit elbírnak, vannak, akiknek meg sem kottyan.

Az edzés előtti bemelegítés kulcsfontosságú, mindig ahhoz kell igazítani, amilyen munkát végezni akarsz. Ugróedzés előtt egészen más bemelegítés szükségeltetik, mint mondjuk terepen, vagy idomításkor...

Több infót ha adsz, akkor könnyebb segíteni.

2013. jan. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nem a saját lovam, hanem egy olyan ló, amin régebben edzettek, de most már nincs a gazdájának rá ideje, így én elvállaltam. a ló 14 éves, kicsit lassú mozgású, szinte soha nem ugrattak vele, így ugrásban nem túl képzett. Inkább tereplovaglásra használták. Elég kitartó ló. De vágtázni nem túlságosan szeret :D

Én 3 évet lovagoltam rendes edző segítségével, lépés, ügetés, tanügetés, vágta jól megy.

A pálya ahol lovagolni lehet nem túl felszerelt, Nincsen se rúd se semmi. csak egy karám :D

2013. jan. 13. 12:16
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Látod, így már kicsit azért könnyebb. :-)

Még mindig látatlanban, de kicsit több infóval fölvértezve javasolnám, hogy heti két-három napot dolgozzatok a lovardában, gyúrj rá a lovardai alakzatok minél pontosabb lovaglására, végső cél lehet a lóval egy könnyű díjlovagló program megtanulása.

Minden edzést lépéssel kezdj, ha a ló engedi, mert nem bakolós, problémás, akkor hosszú száron. Ügetésben szintén maradjon a hosszú szár, egészen addig, amíg a ló maga el nem kezd lenyúlni a zabláért, akkor jöhet a finom, fokozatos összeszedés. Mindkét kézre lehetőleg nagyjából ugyanannyit menjetek, először nagyobb íveket lovagolj (nagykör, féllovarda) majd jöhetnek a kisebb ívek (kiskör, átlóváltás, körben válts, középből, középből kézváltással, egyszerű kígyóvonal, stb.)Gyakoroljátok a lépés-ügetés, ügetés-lépés átmeneteket, legyen simulékony, gördülékeny, maradjon meg a támaszkodás.

Lovardában nem kell rengeteget vágtázni, inkább több beugratást érdemes csinálni mindkét kézen, ha megy, akkor ugrásváltást is, ha nem, akkor nyolcasokat lovagolj vágtában úgy, hogy középen fölveszed ügetésbe vagy lépésbe, majd átugratod a másik lábra.

Minden edzést úgy kell befejezni, hogy az a lónak is, neked is pozitív legyen, tehát egy jól sikerült feladattal.

Hetente három alkalommal terepre mennék, amelyből legyen egy erőnléti terepedzés. Ebben legyenek hosszabb ügető- és vágtaszakaszok, lehet fartlek edzést is nyomni, ami annyit jelent, hogy amekkora távot lovagolsz erősebb tempóban, ugyanannyit lazán, majd megint erősebb, megint lazább...

Legyen egy olyan terep, ahol kimégy egy rétre, nagyobb sík területre, ott kinézel magadnak egy négyszöget és egy keveset iskolázol, majd hazalovagolsz, és legyen mindenképp egy igazi "örömködés", amikor azért mégy ki a lóval kizárólagosan, hogy mindketten jól érezzétek magatokat. Ilyenkor rá lehet jobban bízni a lóra, hogy milyen jármódot menne szívesen, lehet barátokkal, társakkal kimenni, stb. És mindenképp legyen egy pihenőnap, amikor nem lovagolod, de azért mindenképp mozogjon a ló, ha lehet, legyen karámban, ha nincs rá lehetőség, akkor sétáljon kézen, de ne álljon a boxban egész nap semmiképp.

2013. jan. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!