Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy fríz lovat szeretnék...

Egy fríz lovat szeretnék venni, de ez lenne az első lovam. Sokan mondták, hogy nehéz eset egy fríz ló, de nekem más nem kell, beléjük szerettem. Szerintetek megéri megvenni?

Figyelt kérdés
Leginkább lovasok véleménye érdekelne :)

2013. jan. 12. 20:46
1 2
 1/13 anonim válasza:
86%

Biztosan megéri szerintem!


Minden ló mondhatni nehéz eset. Ha tapasztalatlan vagy lótartásban akkor egy idősebb betanított lovat vegyél ne 1-2 éves csikót. De, gondolom nem is akarsz éveket várni hogy a hátára pattanj :) Ja, és türelem, türelem és türelem a frízekhez.

2013. jan. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, 10 éves lovat néztem :)
2013. jan. 12. 21:05
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Hogy neked megéri-e egy drága fekete ló hobbira, azt csak te tudod.

Minden lovat képezni kell és gyenge lovas a legjobban képzett lovat is el tudja rontani. A fríz is csak egy lófajta, semmi extra, annyira lesz nehéz eset amennyire azzá tették az eddigi lovasai.

2013. jan. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Nerici válasza:
46%
Hát attól függ,hogy milyen?Ha csődör akkor néha-néha megbolondul,vagy esetleg elszökik egy-egy kancához sárlás idején,a herélt semmi baj teljesen megéri,ha kanca akkor azzal is az a baj,hogyha sárlik elszökik,vagy egy másik ló jelenik meg az udvaron és olyankor nehezebben tudsz vele bánni, ha csikó azzal meg az a gond,hogy azt még be kell törni de az is jó,ha viszont mén szerintem ne vedd meg,mert ha csődört lát megveszik,ha kancát lát még jobban megveszik,ha heréltet akkor is megveszik.De,ha te ezt a fajtát választottad ki akkor megveszed max. leesel róla egyszer-kétszer,vagy valami.. De lehet,hogy nem.So szerencsét hozzá :)
2013. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Herélt a ló és 10 éves :) szóval mindene jó, csak a fajta bizonytalanít, mert nagyon erős és azt mondjuák akaratos :S
2013. jan. 12. 21:59
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akik lovagoltak frízen, mind azt mondták hogy rettentő kényelmetlen az ügetése. A fríz leginkább fogatba jó, nem kényelmes. Annyi pénzért vehetnél egy olyan lovat, ami tud is valamit, de persze ha neked a fríz tetszik és megtehetitek akkor nem mondom hogy ne, nem akarok beleszólni a te dolgod, csak nehogy megbánd később.:)
2013. jan. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt is mondják, hogy nagyon egy gazdás ló. Tehát pl tesóm nem lovagolhatja olyan sokat?
2013. jan. 12. 23:00
 8/13 anonim ***** válasza:
ha ugyanannyit törődik majd vele a tesód, mint te, akkor a ló úgy fogja értékelni, hogy 2 gazdája van, kettőtőkhöz ragaszkodik majd
2013. jan. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az egygazdás ló (azt nem tudom hogy fríz általában ilyen-e), tulajdonképpen azt jelenti, hogy érzékeny, nem szívesen tolerálja ha mindenki máshogy lovagolja, sokan ülnek rajta, mindig mást és máshogy kérnek. Ha mindketten rendszeresen (és jól) lovagoljátok nem lesz ebből gond.
2013. jan. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
az azért elég nagytestű és (nem tudom mind ilyen-e amivel én találkoztam au elég akaratos volt) az ára is húzós (de ez relatív van akinek nem az) ha csak hátaslónak használod nem lenne jobb valamilyen vékonyabb kissebb? Ne értsd félre én is gyönörűnek találom a frizt, a kedvenceim a tinker meg a gypsy warner de csak hátaslónak nem hiszem hogy olyanokat vennék azok inkább kocsi elé valók szerintem. Ha tapsztalat lovas vagy vágj bele, viszont ha első ló, én is egy tapasztalt higgadtabb felnőtt példányt javasolnék.
2013. jan. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!