Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Esőben lehet lovagolni?

Esőben lehet lovagolni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy, ma egész nap esik a hó, holnapra havas esőt mondd. Attól függetlenül még lehet lovagolni, vagy esőben inkább ne?!

2013. jan. 13. 12:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez csak a talajtól függ. Ha nem veszélyesen csúszós, vagy annyira mély, hogy az már nem tesz jót a ló lábának, esetleg túl kemény, akkor ne.

Egyébként nyugodtan lovagolhatsz esőben, hóban is. Sem a ló, se te nem vagy cukorból.

2013. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Persze, attól függően, mennyire vagy bevállalós, esetleg a ló fél-e az esőtől, illetve a környezeti feltételektől függően. Pl ha a leesett víz gyorsan megfagy, akkor csúszásveszély miatt nyilván veszélyesebb... bár lovagoltam már én is havas-jeges időben, igaz, vágtázni nem mertem :)
2013. jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én egyszer lovastúra közben áztam el, 3 óra szakadó esőben, hidegben.. nyámi.

Nyáron volt felénk távlovas verseny és kb 4 óra alatt 3 heves zivatar ment végig azon a tájon és nem állították le a versenyt. Ismim akkor 120 km-en ment, gondolhatod mennyire örült neki.

2013. jan. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nézd meg, hogy fél e az esőtől, mert a mi lovardánkban egy kanca lovon mentem esőben és eszméletlenül meg volt ijedve, teljesen megőrült :D azonkívül ha nem csúszik, simán :) vegyél fel esőkabátot :D
2013. jan. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha nem csúszik a talaj, természetesen lehet, de ha elázik a ló, feltétlenül kerüljön meleg, száraz boxba lovaglás után. Alaposan csutakold át szalmával, majd takard be. Te meg vegyél föl vízhatlan dzsekit, mert nem cél, hogy jól megfázz.
2013. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Emyke031 ***** válasza:
Léteznek amúgy kifejezetten "esőtakarók" ,melyek a ló fülétől a farkáig védik az állatot (a nyereg tetejére rakod).
2013. jan. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok választ ! :))

Ami azt illeti eléggé bevállalós vagyok, és igaza van az egyik hozzászólónak hogy "nem vagyunk cukorból" :D Csak arra voltam kíváncsi hogy a lónak nem-e lesz baja. De ha versenyt se fújnak le esőbe, akkor biztos nem :D

2013. jan. 13. 16:20
 8/14 A kérdező kommentje:
Még 1 kérdés. Ha nincs takaró a lovardába, akkor miután lecsutakolom mit csináljak vele? próbáljam minél szárazabra törölni?
2013. jan. 13. 16:21
 9/14 anonim ***** válasza:
A lehetőségekhez képest szárítsd meg a lovat amennyire csak tudod. Esetleg hasznos lenne beszerezni egy olcsó polár takarót, mert az elvezeti a nedvességet a szőrből, így az kiül a takaró külső oldalára, szóval nem áll majd a ló vizes takaróban.
2013. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sima pokróc van? Egy pléd, bármi? Mert az is megfelel. Bálamadzaggal átkötheted, hogy ne csússzon le. A legjobb, ha a pléd két csücskét a szügye előtt összekötöd, plusz egy másik madzaggal hevederhelyen átkötöd. Mi is így csináltuk még TSZ-es időkben, ezer évvel ezelőtt... :-) Sőt, a mai napig megcsinálom a sajátjaimmal is, ha úgy adódik. :-)
2013. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!