Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zabot mennyire áztassam be?

Zabot mennyire áztassam be?

Figyelt kérdés

Teljesen ellepje a víz,vagy épphogy legyen rajta??

Mennyi időre áztassam be?

A vízzel mit csináljak,ha oda akarom neki adni a zabot???



2013. jan. 16. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
ne lepje el. De azért legyen benne. A zab fel fogja szívni a víz egy részét. Márészt mivel én általában fél órát áztatom így egy nagy dzsama lesz belőle, plusz még a táp 3 kukorica amit hozzászórok. És így már egy jó kis keverék lesz.
2013. jan. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi este amikor abrakolunk akkor vödörbe megy 1 jó púpos fándli roppantott zab, egy negyed fándli lótáp és rá annyi víz, hogy ellepje. Ezt így bekeverve egyből adjuk a lónak. Reggelire ugyanez, csak több vízzel és este készítjük be, így reggelre jól megszívja magát a zab.
2013. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy szoktuk, hogy egy kicsit ellepje. De be kell nedvesíteni teljesen a tetejét, mert a száraz szemek csak úszni fognak a tetején és nem szívják magukba a vizet. Ki tudod tapasztalni mennyi az a víz amit fel tud szívni a zab. Ha felesleges víz van, akkor van egy szűrőnk amibe ki tudjuk önteni. Mi reggel áztatjuk be az estit és este a reggelit. De többféleképpen szokták, attól függ mi a célod vele, portalanítás, puhítás, stb.
2013. jan. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mi alig szoktuk bevizezni, nem szokta ellepni
2013. jan. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindegy, mennyire áztatod be, nem lehet elrontani. Az összes eddigi válasz jó.


Érdemes kicsit állni hagyni, hogy legyen ideje a zabnak beszívni a vizet. Én lovaglás előtt szoktam bekeverni, és utána odaadom neki.


A vizet ne öntsd le róla. Érdemes annyi vizet engedni rá, hogy ne maradjon sok leve. A víztakarékosság miatt. Vízzel együtt add oda neki.

2013. jan. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
a legjobb szerintem az ha csak épp annyira áztatod be hogy olyan tejbegríz állagú legyen
2013. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én a zabot úgy szoktam, hogy bőven ellepje a víz, majd mielőtt odaadnám neki "leszűröm", kezemet használva szűrőnek.
2013. jan. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszii!! :) jó lovazást nektek!!
2013. jan. 18. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!