Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyáron téptem lovam száját,...

Nyáron téptem lovam száját, hogy vérzett neki, de ő nem sajnálta magát, rohant mint az őrült. A kezemim duzzadnak az izmoktól, most pedig így télen pelhammel kell lovagolnom, amit utálok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pelhammel lovagolom a lovamat, ugyanis csikózablával ment, de ahogy jött a tél, sikerül többször is megszabadulnia tőlem, mezőn, sárban, mindenhol ahol csak jól esett neki. Rohan, mint az őrült, általában az első-második vágtázás után. A Kimozgatás rendben van, mindennap lovagol rajta valaki (ha én nem vagyok ott) vagy kirakják a legelőre. Minimum adag tápot is kap. Nyáron erősödött meg a kezem hozzá, szeptemberre már duzzadt a kezem az izmoktól, őneki pedig a szája véres lett és szörnyen néz ki, vágta közben mindig egyszer jobb másszor bal kezemmel rántottam meg, így felemelt fejjel, viszonylag összeszedetten(kényelmes is volt :D) normális tempóban vágtázott és neki is kényelmes volt. De ha ügetésbe át akartam menni, akkor is rohant mint egy idióta, ugrás után, általában 120 centin felüli ugrásoknál jön csak meg az esze, akkor nem rohan annyira, de az alacsonyabbaknál már galoppozik velem. Az erdőben vágta közben inkább ugrál, ahogy immár pelhammel rendesen visszafogom (pelhammel nem rángatom, mert akkor ágaskodna, sunyítana rám és még jobban toporogna) hogy valamit csináljon, minthogy normális tempóban vágtázna a másik ló után. Nagyon okos ló, holsteini kanca.

Nagyon unom ezt a helyzetet, mit csináljak?

Képek róla:

[link]


[link]

Itt nem látszik a szája, ne is azt nézzétek, mert ez még nyár elején készült képek... Amikor még pelham volt, aztán megint csikózabla, aztán most más is pelham...


2013. jan. 17. 20:29
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
hívj egy szakembert, aki rendesen belovagolja, itt komoly hiányosságok vannak
2013. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
13 éves, versenyzett, szlovákia 2. legjobb méneséből való, nem a belovaglással lesz a baj.
2013. jan. 17. 20:36
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Talán te nem a megfelelő lovas vagy neki.

Van ilyen,ez nem biztos,hogy a te hibád,nem passzoltok össze.Más lovassal hogy viselkedik?

Mondjuk annak sok értelme nincs,hogy véresre rángatod,és csak kínlódtok egymással.

Tényleg szakember kéne.Nem a belovaglás miatt,hanem azért,hogy segítsen összerázódnotok.

2013. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, lehet hogy el lett rontva a kezed alatt a ló, mert nem volt edző melletted
2013. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
80%
már ne is haragudj de valami amitől elkezd egy állat vagy egy ember vérezni nem hiszem hogy kényelmes... sajnálom szegény lovad
2013. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
77%
első vagyok, a holsteinire nem jellemző a rohanás, az enyém is az, mégsem rohan, vagyis ha meg is hajtom, attól még kezelhető
2013. jan. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
83%

Hogy mit tegyél? Tanulj meg lovagolni!

Hiába ugratsz ha síkon még csak vissza sem tudod fogni a lovadat, nemhogy normális idomítómunkát végezni vele. Vissza az alapokhoz, a lóval együtt.

2013. jan. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Ne terepre menj vele amíg pályán se tudod megfogni. Próbáld futószárazni mielőtt ráülsz. Mások alatt hogy megy? Lehet hogy nem vagytok összeillő páros (vagy még erős neked ki kellett volna próbálni mielőtt megveszitek).. a szájába nem kapaszkodni kell mert akkor 100% hogy soha nem fog megállni.Mellesleg galoppban semmiképp ne ugrass, mert jó nagy baleset lehet a vége..
2013. jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ahogy képen keresztül látom a martingálod semmit sem ér mivel lötyög rajta.
2013. jan. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Hívj ki magad mellé valakit, aki rendbe tud szedni. Addig is pályán gyakorolni a megállást és a félfelvételeket, eleinte finom segítségekkel, majd fokozva, míg meg nem lassít/megáll.

Igazából érdemileg az tud segíteni aki ott áll melletted, látja mit csinálsz és mit reagál a ló, esetleg kipróbálja a lovad és rájön a nyitjára.

Régen én is feszítővel lovagoltam a lovam, aztán váltottam csikózablára és jobban kezelhető, de csapatban még mindig versenyzik és csak feszítővel lehet megfogni (főleg amikor tele a segge).

Ha többen mentek terepen akkor is rohan?

Szerintem nem kell neki a pelham zabla, lehet elég neki egy vékonyabb csikó is (az is erősebb, mint a "normál" csikó).

2013. jan. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!