Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lónak hány négyzet méteres...

Miki 2000 kérdése:

Egy lónak hány négyzet méteres terület kell? mert én már láttam olyat is ahol olyan 10X5-ös területen voltak. (? )

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy mekkora hely kell egy lónak.

2013. jan. 19. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
boksz általában 4x4 méteres, a legelőnek elvileg 1 hektárnak kéne lennie+karám
2013. jan. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És hány négyzetméteres karám kell?
2013. jan. 19. 20:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így hülyeség hogy hány négyzetméter kell.. a mi boxaink nagyjából 5×6-osak.. a karám akkora hogy kényelmesen tud benne rohangálni lovagló karám meg nincs.. terep forevör. :D
2013. jan. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Legelőnek legideálisabb az 1 hektár (100x100m). Lovagló karámnak min 20x40m-es lehetőleg sík rész szükséges. Legelő méretét lejjebb adhatod, de legyen min 5000m2 (kb 71x71m). ezt legalább nem legeli a lovad 4-5 nap alatt kopárrá és nem lesz utána dagonya hetekig egy kis eső után.

Esetleg az 1 hektárt is meg tudod felezni, míg az egyik oldalon legel, a másikon nő a fű, így mindig van mit legelnie.

2013. jan. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ideális a legalább 3X4-es box, legalább 20X40-es homokos talajú karám és minimum 1 hektár legelő. Természetesen rengeteg helyen vannak ennél "rosszabb" körülmények között a lovak, de megfelelő foglalkozás esetén ennél kevesebb helyen is boldogan élhet egy ló.

Valaha régen nekem is voltak úgy tartva lovaim, hogy volt egy normál méretű boxuk meg egy pici, kb. 20X20-as homokos rész, ahol téblábolhattak. Ez így ugye nem valami szívvidító, de minden nap kivittem őket kétszer is - egyszer lovagolni, általában terepre, illetve ha idomítani vagy ugrani akartam, akkor is terepeznem kellett előtte, mert el kellett jutnom oda, ahol ezt megtehettem, plusz minden nap voltak kézen sétáltatva, legeltetve egy-másfél órát. Nem mondom, hogy most nem sokkal jobb helyük van - ridegben vannak, nagy helyen, nagy legelővel, beállóval - de rendben voltak az előzőekben leírtak szerint is. Csak sokkal-sokkal több időt vett el a velük való foglalkozás. Akkoriban könnyen megtehettem, hiszen gimis voltam, ráértem mindenre. De még olyan is volt, hogy hátizsákba beraktam mondjuk a törikönyvet, szőrén kilovagoltam a határba (közel laktunk a város széléhez szerencsére) ott futószárat csatoltam a ló kötőfékére és amíg ő körülöttem legelészett, átolvastam a leckét. :-)

Szóval igen, 10X5-ös területen is lehet jól tartani egy lovat és sokkal ideálisabb körülmények között is lehet rosszabbul. Ez mindig a gazditól függ. :-)

2013. jan. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A ló szemnpontjából fölösleges a karám legelő mellé, ők a ridegtartást szeretik a legjobban, karám általában az ember igényeinek kielégítésére kell, nem a lónak.
2013. jan. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A 6x12-es terület még elmegy?A falunkban láttam már ennél kisebb területen lévő lovakat is.Boxból elég a 5x3-mas?Legelő az nincs:(
2013. jan. 20. 11:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha van időd minden nap több órát tölteni a lóval, rendesen mozgatni stb. akkor átmenetileg rendben, de azért túl hosszú távon nem kéne így lennie.
2013. jan. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!