Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lányos kérdés? (magyarázat lenn)

Lányos kérdés? (magyarázat lenn)

Figyelt kérdés

Mostanában edzésen sokat tanügetünk, és feltör a bugyim :S

Ülésem elvileg jó, edzővel dolgozok, nem igazán szokta azt javítani. Eddig is tanüetgettünk, de most különösen sokat, és a combomat belülről mindig kidörzsöli. Mit lehet tenni ez ellen?


2013. jan. 22. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Vannak direkt lovaglásra való alsóneműk, mint ez: [link]

De akár más sportágakhoz (pl kerékpározás) használt bugyik is vannak, amik nagyon kényelmesek és nem dörzsölnek. Én is ilyesmiket használok, bár a téli vastag nadrág alatt nekem a normális bugyi sem dörzsöl.

A nyereg miatt is lehet, például a nem tövig felhúzott kengyel csatja - ha fél centivel lejjebb van, már kényelmetlen.

A harmadik ok lehet az ülésed is. Talán az edződ pont azért tanügettet most többet, mert nem elég zárt az ülésed és sokat mozog a lábad.

2013. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ilyeneket nézegettem, csak a pénztárcám nemet mondott :S

Nem mozog ide oda a lábam, jó helyen van. (mármint eléggé kötözködős az edzőm, mindent kijavít, régebben volt h szólt már amiatt h mozog a lábam, vagy nincs jó helyen, pár hónapja nem mondott ilyet már.)

A kengyel is fel volt húzva, szóval nem tudom. Mondjuk új nyereg, de elég kényelmes.

2013. jan. 22. 11:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyobbfajta bugyi. Tanga semmiképpen. Egyszerű hosszú szárú bugyit bármelyik fehérneműboltban lehet kapni, akár kínaiban is, ott aztán nem drága. Vagy nem kell feltétlenül hosszú szárú, csak olyan szélesebb fajta legyen.

A nadrágod milyen? Lovaglónadrág? A mérete jó? Ha kicsi, dörzsölhet azért, mert szoros, ha nagy, akkor meg azért, meg csúszkál. Milyen anyagból van? Ha bőrös, akkor rendszeresen le kell ápolni, mert ha elmerevedik, valóban kidörzsölhet.

2013. jan. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Puha pamut nagyibugyi vagy francia bugyi, aminek lehetőleg nem "élesek" a szélei, tehát nem ilyen erős gumi van benne, hanem ilyesmi:

[link]

2013. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem soha nem dörzsölte ki, még akkor sem amikor még nagyon kezdő voltam. én mindig francia bugyiban lovagolok, szerintem próbáld ki azt :)
2013. jan. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a francia bugyi soha nem jött be, mindig felcsúszott, bevágott, kényelmetlen volt.

Én a tangát javasolnám, mert ha jól veszed fel, akkor nem vág, nem tud kidörzsölni, mert ott hozzád sem ér, ahol a nyereghez érsz.

2013. jan. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pamut nagyibugyiban lovaglok, rendes lovaglónaciban, csak van alatta még egy cicanaci, ami eddig soha nem okozott gondot. De kipróbálom majd a franciát is
2013. jan. 22. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!