Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik két ügetés fajta van?...

Melyik két ügetés fajta van? Mi a különbség? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Videót is tudtok esetleg mutatni róluk? Köszönöm előre is. :)

2013. jan. 22. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

3 van.

-tanügetés: ülve maradsz, a feneked nem emelkedik ki a nyeregből. Idomításnál leginkább ezt "használják"

-könnyű ügetés: hobbilovasok, tereplovasok szinte csak így ügetnek, ló hátát kikönyítve, felállnak, illetve visszaülnek

-könnyített ülés: a fenék nem ériti a nyerget

2013. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 okoska31 ***** válasza:
40%

uhh... én egyszer ültem még tanuló koromban egy futárnyergen...


na, az kemény volt:) ügetni...


viszont vágtánál marha könnyű volt beleállni:)


egyébként a ló szempontjából is biztos van többféle ügetés... ahogy Te sem egyforma módon tudsz közepesen sietni:) (embernél gyorsan lépsz, vagy kocogsz).


pl. lehet különbség, ha peckesen, díjlovagláshoz üget, vagy ha sietve, de még nem vágtában:):):)


ez volt az amatőr részéről történő hozzászólás, köszi a figyelmet:):):):)

2013. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most már értem, köszönöm. :) Egyébként tanügetésnél akkor nem is kell annyira érezni a ritmust, mint a könnyűnél? Kicsit bután hangzik, bocsi, de nem bírom máshogy megfogalmazni... :D
2013. jan. 22. 12:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elején könnyű ügetés, aztán tanügetés: http://www.youtube.com/watch?v=iYeB3t5zsMo

Könnyített ügetés (van egy másik neve is, csak most nem jut eszembe): na erre nem találtam példát, de majd még keresek xD

Könnyű ügetés: ütemenként fel-le emelkedsz a nyeregből, úgy hogy mindig akkor ülsz, amikor a külső első lába a földön van. Ha hozzászoksz, nagyon kényelmes ez a módszer. Azért hívják "könnyű ügetésnek", mert a ló hátát (gerincét) tehermentesíted, közben pedig nem zavarod meg az egyensúlyát és a lendületét (ezért nem mindegy, hogy mikor ülsz és emelkedsz).

Tanügetés: Ilyenkor végig ülve maradsz, nem emelkedsz fel, nem mozdulsz el a nyeregből, azaz szinte rátapadsz. Mély és zárt ülés kell hozzá - vagyis a lábakat jó mélyre le kell nyújtani, miközben a csípő lazán, a lóval együtt mozog. Hiba lehet a térd felhúzása, a túl feszes csípő (ilyenkor pattog a lovas a nyeregben), a túl sokat mozgó láb és a ló lépéseihez képest túl sokat mozgó csípő is. Nehezebb megtanulni, mint a könnyű ügetést, de érdemes mert sokkal szorosabb kapcsolatot ad a lovas és ló között, így az utasítások is gyorsabbak és pontosabbak lehetnek - ezért hívják idomító ügetésnek is.

A könnyített ügetést ritkábban használják, és ha az oktatód nem tanítja, nem is kell tudnod.

2013. jan. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)Mennek a zöldek!
2013. jan. 22. 12:25
 6/8 anonim ***** válasza:

4. vagyok, találtam még egypár jó videót:

Könnyű ügetés (angol videó, de nyelvtudás nem kelll hozzá): http://www.youtube.com/watch?v=3gnKYEK1EMM

Ülésjavítás különböző hibáknál (ez is angol, de meg lehet érteni): http://www.youtube.com/watch?v=gyJdiJX1l1k&feature=endscreen

Eszembe jutott a könnyített ügetés másik neve! Kétpontos ügetésnek is hívják, mert a lovas a térdein támaszkodva (két ponton) kiáll a nyeregből és nem ül viszza, mint a könnyű ügetésnél. A lovas szemszögéből elég nehéz, elsőre szinte sose sikerül, csak egy-két lépés erejéig. Segítség lehet, ha egy kicsit előre dőlünk. A ló háta ilyenkor teljesen tehermentesül és ilyenkor van a legkevesebb kapcsolat a ló és lovasa között. Mindhárom jármódban lehet alkalmazni, főleg vágtában (lásd lóversenyzésnél a zsokék ülése, díjugratás), hogy ne akadályozzuk a ló mozgását a saját súlyunkkal. Lépésben és ügetésben inkább csak a lovasoktatásban használják (a combizmokat erősíti), de ebben a két jármódban nem kötelező tudni. Ha az oktatód nem kéri tőled ügetésben, akkor nem kell foglalkoznod vele (majd csak vágtában).

2013. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem a tanügetés könnyebb,bár sokaknak nem , emberfüggő
2013. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Konnyu es tanugetes...

Szamomra a tanugetes amikor a nyeregben kell ul...ni a konnyebb de ez ember fuggo

2013. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!