Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akik otthon tartják a lovukat...

Akik otthon tartják a lovukat és iskolába járnak, a szüleik meg dolgoznak egész nap, akkor ki ad enni a lovaknak reggel és délben?

Figyelt kérdés
Vagy reggel korán felkelnek ezért. De délben? Ki ad ebédet a lónak? Vagy nem muszáj ebéd? Őszintén szólva és felügyelet nélkül, lovász nem engednék be magunkhoz, vagy valami egyéb ismerőst, mert nm tudom, hogy ad enni nekik attól függetlenül, hogy elmondtam neki hogy kell.

2013. jan. 23. 14:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Meddig vagy iskolában? Ha nem délben érsz haza, hanem kettőkor, akkor azt a két órát csak kibírja evés nélkül... Amúgy szerintem komplett ebéd nélkül se lesz semmi baja. Adj neki többet reggel és kész.
2013. jan. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kapjon többet reggel amikor felkelsz, és tegyél neki ki bőségesen szénát (meg friss vizet is), elvan vele amíg haza nem érsz.
2013. jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Értem, fél 3-ra érek haza, pénteken fél 5. Rendben, reggel többet fog majd kapni.
2013. jan. 23. 14:54
 4/16 anonim ***** válasza:
De nehogy lucernából adj többet!!! Csakis szénát és vizet adj neki arra az időre, amikor nem vagy otthon! Ha szénahálót akasztasz föl neki, abból csak lassan tudja kicsipegetni a szénát, sokáig elvan vele (kivéve, ha az a fajta, aki belelép, mert akkor nem jó a háló).
2013. jan. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 miki 2000 válasza:
felkelsz reggel 6-kor megeteted a lovakat ki engeded a karámba dél körül haza jösz akkor is megeteted lovagolsz rajta egy-két órát ki engeded a karámba vagy legelőre este becsukod atszneki kaját.igy és amígdél után kint van ki is takarithasz a boxában nameg a lovat is letisztidhatod lovaglás után.
2013. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm! A szénahálóra én is gondoltam már. Csakis szénát adnék neki. Meg kint lenne egész nap és a szénahálót egy fedett helyre kötném amúgy meg legelne. Utolsó: Nem vágod. Pont az a baj, hogy nem tok hazajönni délben, pláne nem lovagolgatni. Pénteken fél 5 van mire hazaérek, és a családomban senki apán kívül senkit se kérhetnék meg lovak megetetésére de ő meg sokáig dolgozik. Így kell valami olyan megoldás ami hosszútávon jó, legalább is addig amég haza nem érek. Köszönöm! :)
2013. jan. 23. 19:08
 7/16 anonim ***** válasza:
Van olyan hely, ahol nem is kapnak ebédet és lazán kibírják a reggeli-esti etetéssel, napközben meg kint vannak a karámban és legelnek vagy bent vannak és van előttük jó sok széna és kibírják. Nincs semmi bajuk, szép kerek a pocijuk és egészségesek.
2013. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálam pont ez a szitu. Van két lovam, mi magunk gondozzuk őket. Reggel(8kor) abrak+sok széna, délután(sötétedéskor), szintén abrak+széna. Mi estére mindig boxba engedjük őket, kivéve nyáron, amikor jó az idő. Ilyenkor télen meg nappal kint vannak a karámban, kedvükre mozoghassanak. Nekem mondjuk sokat segítenek szüleim, mert amikor nem tudom én magam megetetni őket, ők nagyon szívesen megteszik helyettem(apu is, anyu is, pedig nem lovasok, csak szeretik az állatokat).

2013. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
5.20-as kelés.. lóhoz kaja, víz -->karám 12.35 és 55 között megint kaja (mert 13.15kor megy a buszom) vissza megyek haza érek fél 5re lepucolom lovaglok/be fogok 6.20ra megy az istállóba etetek és 7-9ig megint nem vagyok itthon.. :')
2013. jan. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha legelőn van, akkor felesleges neki délben adni, legel magának...
2013. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!