Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan zajlik egy szamár...

Hogyan zajlik egy szamár körmölése?

Figyelt kérdés
Fél éves a kis csacsim, úgy tudom, most kell először körmölni. Hívunk "körmöltetőt",de mivel új nekem még ez,nem tudom,hogy zajlik egy ilyen művelet. Fel kell emelnie a lábait külön-külön? Mi van,ha nem engedi meg neki? Hisz még nekem sem mindig adja oda a lábait - főleg a hátsókat. És mennyi időbe telik ez? Mennyibe kerül kb?
2013. jan. 25. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem nagy ügy. Kivezeted a csacsit, egyenként felveszi a lábait, lenyes belőlük, megreszelgeti és kész. Már amennyiben szükséges. Kb. negyed-fél óra az egész, attól függ mennyire beszédes a kovács. :)

Az árak változók, szerintem 3000-nél többet csacsiért nem kér el.


Nem szeretik a kovácsok ha nem adja a ló/szamár a lábát, szóval ezt igenis el kell várnod tőle. Meg fogja tudni oldani az egész biztos, de te magad hogy ápolod a lábát ha még hat hónaposan sem adja fel?

2013. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekünk elég nyugodt kovácsunk van. Nem szokott kiabálni meg ütni sem. Ha úgy gondolja akkor javasolja a pipát vagy a nyugtatót. De ilyen fiatal állatnál a kovácsnak is türelmesnek kell lennie, hogy ne legyen rossz élménye és majd egyre jobban fogja bírni. A kovácsunk meg azt szokta mondani, hogy hiába tudja valaki felvenni a lábait, általában nem tartja percekig a lábát, mint amikor körmözik. Ezért fura az állatnak, mert nincs hozzászokva és ezért akarja elvenni. De majd hozzászokik.
2013. jan. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a kovács, főleg a fiatalabb állatoknál kockacukrot ad nekik, ha ügyesek, ezáltal a ló/csacsi is kellemes élményt társít a dologhoz, és máskor is szívesen vállalja.
2013. febr. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!