Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szoktassam a szamaramat...

Hogy szoktassam a szamaramat súlyok cipelésére, hogy később felülhessek rá és meglovagolhassam? Milyen kortól szabad?

Figyelt kérdés
Most fél éves a kis csacsim (magyar parlagi keresztes szamár). Később majd szeretnék rajta lovagolni, és azt hallottam, hogy akkor el kell kezdeni a súlyok cipeléséhez szoktatni. Fél évesen már el lehet kezdeni, vagy még kicsi hozzá? És hogy kezdjem? Mit tegyek rá?("nem értek a lovakhoz":D)
2013. jan. 28. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Két éves kora után kezdd el betanítani, addig még túl fiatal és gyenge, maradandó károsodásokat szenvedne a túlzott elvárások miatt.


Javaslom, hogy kérj némi hozzáértő segítséget, még akkor is, ha nem lóról van szó, tehát nincsenek olyan nagy elvárásaid. Először futószárazzátok, hogy megtanulja a jármódokat szóra változtatni, szoktassátok hozzá a kantárhoz és nyereghez, majd ha minden jól megy egy könnyű lovas felülhet rá - természetesen olyan, aki tud lovagolni, mert te nem értesz a lovakhoz. :)

2013. jan. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nyerget nem szoktunk szamárra rakni..xd sőt még futószárazni sem szoktuk.. és még azt is megsúgom, hogy nem a hátára hanem a farára kell ülni.. Ajánlom: youtube--> bakodpuszta, kalocsa.. náluk van szamár programon.
2013. jan. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ömm én nem súlyokat raknék rá. xD Úgy lovagolnám be mint egy lovat. Másrészt miért ne lehetne nyergelni?
2013. jan. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, az lehet hogy ti nem szoktatok (én sem), de a kérdés egyértelműen a szamár meglovaglására (szamaragolásra?) irányult.
2013. jan. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösz a kommenteket, de választ a kérdésemre nem igazán kaptam. Én egy szamártenyésztőtől vettem a csacsimat, és ő mondta, hogy futószárral tanítsam vezetni. Ez már megtörtént, egyre jobban megy. És ezért érdekel az, hogy a későbbiekben ha meg szeretném csacsigolni, akkor hogy kezdjem el szoktatni a súlyok cipelésére, és milyen kortól szabad ezt? Nem arra gondolok, hogy súlyzókat pakolok rá, hanem pl takarót kötök rá, vagy nem tudom, ilyenkor mi az illendő. (A csacsifarm.com oldalon nyereg van a csacsikon.) E mellett nagyobb korában szeretném majd, ha egy kis kocsit elhúzna, amin 2 ember elfér, ezért is gondoltam, hogy kéne majd "munkához" szoktatni. Csak mivel új vagyok még az ilyenekben, nem tudom, hogy milyen kortól szabad ezt. Örülnék, ha kapnék használható válaszokat, mert mindenhol mást olvasok, eltérő válaszokat kapok erről a témáról. Jobb utána érdeklődni, mint "elrontani" egy csacsi gyermekkorát...
2013. jan. 29. 10:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Először inkább fogatba szoktuk..amúgy úgy kezdenék ennek mint a lónak.. hámot rárakni kötőféken vezetni.. utána hajtani szóra ügessen meg lépjen (vágta nem előnyös fogatban mert könnyen elveri a kisefa a lábát..)megállítást gyakorolni.. utána gumit utána kötni ugyanezt.. aztán lehet a kocsival.. csacsigolásra meg megint csak azt mondom hogy Bakodpusztán kéne érdeklődni.. jófej szamaraik vannak én is ültem ár a kancán is meg a herélten is.. ^^ :D
2013. jan. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!