Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vajon kötődik hozzám?

Vajon kötődik hozzám?

Figyelt kérdés
A lovardánkban van egy egy éves csikó. Egy tarka nóniusz :) Körülbelül két hónapja szoktam heti 3x odamenni hozzá. Először rám sem hederített, de most már ha a boxhoz odamegyek, kidugja a fejét, odanyomja az arcomhoz. Bárhol simogathatom és kint is odajön hozzám, ha hívom. Vajon csak kíváncsi, vagy jól veszem észre, hogy megszeretett?

2013. jan. 29. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egy ló hálás hogyha foglalkoznak vele, biztosan szereti ha vele vagy és élvezi a társaságodat. :)


Nóniusz félvér gondolom. Mindenféle rosszmájúság nélkül -> Tisztavérű nóniusz nem lehet tarka. :)

2013. jan. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Komolyan ?:D pedig azt hittem tiszta :$ mert nagyon tisztának néz ki az apja is meg az anyja is, mert ők barnák:D de köszi :)
2013. jan. 29. 16:32
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy kötődésről lenne szó (a csikó inkább az anyjához kötődik), de az biztos hogy kíváncsi rád és barátkozni próbál veled. Ez jó dolog, nagyon fontosak az első élményei, azonban ne hagyd hogy a játék "eldurvuljon" és csipkedni kezdjen.

Ha tarka, akkor tényleg nem nóniuszról van szó (max. félvér), mert a nóniusz csak fekete vagy ritkábban pej (nem barna!) lehet.

Jó csikózást! :)

2013. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jajj.... apa és anya "barna", a csikó meg tarka és közben tisztavérű nóniusz... Csak nem megint a lökött kiscsaj vagy inkognitóban? Mert aki kettőnél többször járt lovardában, az pontosan tudja, hogy barna ló nincs, a nóniusz meg pláne nem szokott "barna" lenni.... Két "barnának" meg sose lesz tarka csikója... :-)

Egyébként: ha egy lóval rendszeresen kommunikál valaki, netán még egy-egy répa is van ilyenkor a zsebében, az előbb-utóbb jóban lesz azzal a lóval. :-)

2013. jan. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tekintettel arra, hogy a kérdésben szereplő csikó egy "barna" szülőktől származó tarka nóniusz, nem hiszem hogy van értelme megválaszolnom a kérdést. :)

Na de nem baj, három havi csikózás után legalább ennyit megtanult a kérdező. :)

2013. jan. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem,nem én vagyok a lökött kérdező xd csak még kezdő lovas vagyok :( Nem tudom ezeket az alap dolgokat :| még sosem etettem meg, de így is kedvel:) A csikó neve pedig Báró:D és igen, egyszer rácsaptam az orrára, mert elkezdett csipkelődni:) De köszönöm az eddigi válaszokat:D
2013. jan. 29. 17:44
 7/11 A kérdező kommentje:
amúgy itt a feneke :D meg a kanca :) csak, hogy lássátok, nem a flúgos csaj vagyok :D Csak tényleg nem tudtam ezeket az infókat:(
2013. jan. 29. 17:53
 8/11 A kérdező kommentje:
2013. jan. 29. 17:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Gabka, nem akarlak elkeseríteni, de az is, aki már néhány hónapja lovagol, és mondják neki többször is a színeket, barnáz és fehérez :S Lehet h ehhez a mostanában megjelent kitűnő szakkönyveknek is köze van...

[link]

2013. jan. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 miki 2000 válasza:
Lehet hogy rosszul látom de az a csikonem nyereghelyen be van sütve de lehet hogy csak kosz:)
2013. jan. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!