Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaknál mi a hosszú élet...

A lovaknál mi a hosszú élet titka? Tippek, hogyan legyen egy ló jó kondiban, idős korában is?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően: megfelelő istálló, minél több biztonságos karámozás, kiváló takarmány, szükség esetén kiegészítők etetése, oltások, féreghajtás, szakszerű körmölés-patkolás, lótársak, illetve kíméletes, hozzáértő lovaglás egész élete során. Ezen kívül sok-sok pénz, hogy minden szükséges állatorvosi ellátást megkapjon.
2013. jan. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. jan. 30. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel, a helyes lovaglást emelném ki, erre volt személyes példám is.

Két ló között 1 év különbség volt, a fiatalabb ismerősömé, az ő felügyelete alatt lovagolta más is, ő versenyzett vele, nem lett agyontömve vitaminokkal, és 18 évesen is kicsattan az egészségtől.

A másik ló ismeretlen körülmények közül jött, elég rosszul volt lovagolva, 19 évesen már tropák voltak a lábai, a jó takarmány és kiegészítő gyógynövények ellenére.

2013. jan. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az hagyján, hogy 19 évesen tropák a lábai, de én láttam már csakis kislányok által abajgatott, "természetesen" - szőrén, kantár nélkül lovagolt, belovasíjászodott, kizárólag lépés-vágtában közlekedő 10 éves kancát olyan lábakkal, hogy még ránézni is rossz volt, pedig előtte 5 évvel jött ménesből, mindezt a kislányok nagy lószerető szakértelmének köszönhette.
2013. jan. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!Én is egyet értek a többiekkel, de lenne két általam tapasztalt életmód is, ami eléggé bevált:

Az első ló, fiatal kora óta tenyészkanca, ritkán lovagoltak csak rajta képzett lovasok.Aztán amikor felment az ára a fedeztetésnek annál a csődörnél, aki általában apja volt a csikóinak, lassan iskolaló lett.Élt és virult, nagyon szép volt, pedig nem kapott semmi különleges vitamint, vagy egyebet.Egyre többet lovagoltak rajta, aztán idős korára átkerült egy lovastáborba, ahol ritkán, csak futószáron lovagoltatják pici gyerekek alatt.Nagyon nyugodt és barátságos, a kedvenc lovam anyja.(A kedvenc pacikám pedig elmúlt 15 éves..)Nem tudom pontosan, most mennyi lehet az a kanca, 2 éve volt kb. 21 éves amikor ott voltam táborba.Tehát ilyen élettel is teljesen egészséges és 20-nál több éves kora ellenére is lovagolható az állatorvos szerint.Nyáron egy tágas karámban éjszakázik egy erdő szélén, (a karám körbe tele van fákkal, de még a karámban is sok van, nagyon árnyékos hely) télen bent az istállóban állásokban.Tehát nem boxban.

A másik eset, Öreg Nita története.Ő egy jól működő western lovastáborban él, és jelenlegi életkora majdnem 30 fölé rúg.Igaz, most már nem a legszebb, soványnak néz ki, még is rendesen eszik, és mozog.Az állatorvos még nem ajánlotta az elaltatást, ugyan is nem szenved sem betegségben, nincsenek fájdalmai.Nem kapott vitaminokat, egyéb drága takarmányokat öreg korában.Télen, nyáron, egy erdőszéli karámban él 8 társával, akik közül 5 az ő csikója.Van nekik egy kis menedék, ahol meghúzzák magukat.enni úgy kap, hogy a karám közepén lévő etető állandóan tele van, és annyit eszik amennyit akar.Öreg kora előtt nem ismertem személyesen, de annyit tudok róla, hogy sikeres reining ló volt.Akkor sem kapott semmi extrát, iskolalóként használták, és versenyekre jártak vele.Nagyon kedves állat, a szőre néhol kezd kopni, de nagyon szép fényes.(Úgy nézett mindenki, amikor Nita megmutatta, milyen gyorsan tud vágtázni)

Szóval, szerintem ilyen különleges vitaminok nélkül, a rendes kondi, és a kiegyensúlyozott élet mellett, is élhet sokáig egy ló.

2013. jan. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jan. 30. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!