Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szoktattátok le a lovatok...

Hogy szoktattátok le a lovatokat, csacsitokat a harapdálásról? És mennyi időbe telt?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre gyakrabban harap a fél éves csacsim. Ilyenkor erőteljesen rászólok és ráütök rögtön az orrára. De legtöbbször ilyenkor csak még jobban harapdál. De nem azért, mert haragszik, hanem szerintem inkább játékból. Engem szeret a legjobban, én vagyok a "legfőbb gazdija", és szinte mindenben szót fogad nekem, de erről nem tudom leszoktatni. Hetek óta csinálja,és hetek óta reagálok így rá, de nem hat rá.
2013. jan. 30. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Még nagyon csikó, bármit is csinálsz vele nem fog úgy állni melletted mint egy kisangyal, akinek még a fejében sem fordul meg hogy megharapdáljon. A kis legyintéseknek nem sok értelme van, mert meg sem érzi őket és ahogy láthatod, játéknak veszi. Ha nagyon megharap adj neki egy nagy maflást és kiabálj rá, ha tudod hajtsd el magadtól, de ha csak szöszmötöl nincs értelme ezredjére is meglegyinteni.
2013. jan. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az előző teljesen jól mondja.A lovardában is ahova lovagolni járok, egy 2m marmagasságú paci, amikor a boxában van, szívesen harapdál, de inkább csipked másokat.A leszoktatás az előző válaszoló módszere alapján történt, de elég sok időbe telt, mert a kisebbek, ugyan elkerülték a lovat, de ugye nem mindenki mer visszalegyinteni egy ekkora állatnak.
2013. jan. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!