Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a most menő...

Mi a véleményetek a most menő díjlovaglásról az eurosporton?

Figyelt kérdés
Most-eurosport-díjlovaglás.

2013. jan. 30. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
élőben jobb
2013. jan. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Sosem szerettem. Unalmas és amúgy se egy szép látvány.
2013. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is néztem a díjlovaglást, és nekem az a problémám, hogy nem tetszik, hogy ennyire szűk keretben lovagolnak. Nem tudom mikor vagy ki szülte meg ezt a 'divatot', hogy már-már majdnem rollkürben lovagolnak a négyszögben is, rengetegszer látni, hogy tátognak a lovak, hogy nem elengedettek, sokszor nem is elég aktívak hátul, mert bele vannak kényszerítve ebbe a szűk keretbe.

Régebben sokkal jobban szerettem nézni, mert lazább keretben lovagoltak, harmonikusabb volt az egész.

2013. jan. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyre inkább eltávolodik a díjlovaglás a klasszikus alapoktól, de ez egy szubjektív megítélésű sport, úgy fogják képezni és bemutatni a lovakat ahogy a bírók elvárják.
2013. jan. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én alapból nem díjlovaglás párti vagyok (nem lenézés.. csak inkább fogatozok.) de nekem is feltűnt, hogy feszesek a lovak.. akkor nem véletlenül..(:
2013. jan. 31. 18:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a legtöbb lovon látszik, hogy nem szívesen támaszkodik. A nyakában az erek és az izmok úgy megvannak feszülve, hogy fáj nézni. Szinte egyik lovas nem tud végrehajtatni a lovával egy rendes piaffe-t. Szét esnek, sőtt némelyik ki is esik a ritmusból és újra kell kezdenie. Régebben sokkal összeszedettebbek voltak a lovak és sokkal szívesebben mentek. Ezek a lovak sportgépek már. De nem Svájci órák lennének hanem tucat kínai gyártmány. El vannak cseszve, kapkodva lettel belovagolva és úgy is versenyeznek velük. A lovasokat nem érdeklik a lovak, hányinger, hogy néha még egy dicsérő simítást se kap a ló, hanem sértődötten megy le a pályáról, mert nem ő viszi el a szekér pénzt. Az a keret amibe kényszerítik őket nem támaszkodásnak hívják. Nem önszántából fogadja el, egyrészt nem hiszem, hogy nem fáj a lovaknak a zabla, hiszen sokszor vállból húznak bele egyes lovak szájába és éppen, hogy nincsenek hátra fekve. A lovak szeme fehérje látszik, szájukból ömlik a nyálas hab ami nekem nem az elengedettség nyála hanem a feszültségé. A farkuk jobbra balra leng és csapkodják, ami szintén a feszültség jele. Áhh, szóval undorító az egész. Én még mindig azt mondom,hogy a legjobb ág a távlovaglás. Ez való egy lónak. Nem szorítják keretben, arra használják amire a ló valóban teremtetett. Menni szabadon és csak menni és menni.
2013. jan. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetlen magas szinten űzött sport sem való lónak, sem embernek, ez ugyan úgy igaz a távlovaglásra is, mint az összes többi szakágra.
2013. jan. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!