Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Télen mennyi abrakot adtok a...

Télen mennyi abrakot adtok a csikónak?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves szamár csikóm. Kis kora óta én nevelem, mert az anyja nem vállalta. Tejet csak pár hónapos koráig kapott, utána árpát és zabot kezdtünk neki adni és persze legelt, meg kapott lucerna szénát. Ma már úgy néz ki a napi adagja, hogy 3-szor kap egy 4 dl-es pohárnyi zabot (tehát napi 12 deciliternyi zabot). Emellett egész nap eheti a lucerna szénát, és szokott kapni hagymát, répát, almát, száraz kenyeret. Egy lovas ismerősöm azt mondta, ez így jó, de most utána olvastam, és mindenhol mást írnak, így inkább rákérdezek itt. Ez így rendben van? Igazából most egyáltalán nem tudom már, normális-e, hogy ennyit kap. Sok vagy kevés? Mennyi lenne az ideális? Segítsetek!
2013. jan. 30. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Szamarakról nem tudok nyilatkozni, de több forrásban is azt olvastam, hogy választási csikónak nem csak szénát, zabot is korlátozás nélkül kell adni, de legalábbis 4-6 kilót, éves kortól lehet visszavenni egy kilóra.
2013. jan. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!