Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kéne csinálnom, ha a ló...

Mit kéne csinálnom, ha a ló állandóan robog?

Figyelt kérdés
Na jó, néha lehet vele rendesen dolgozni, de ha bekattan, akkor kész. ATV, nem futott soha, bár nem volt korrektül lovagolva csikókorában, most 11 éves, kb egy éve dolgozunk vele (igen, szakemberrel, és fejlődik is a ló, csak kicsit lassan, pedig nagyon jó a segítségem)
2013. febr. 1. 19:32
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem,akkor siet nem?

Lovaglás előtt futószárazd le vagy legyél türelmes.

2013. febr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 lojox válasza:
100%
Szerintem folyamatosan lovagolj vele patanyomfigurákat és mindig legyen feladata az edzéseitek során, hogy ne legyen ideje azon gondolkozni, hogy siessen. Attól, hogy folyamatosan feladatot kap, jobban el is fárad
2013. febr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

futószárazás sajnos semmit nem segít nála, patanyomfigurák vannak, nem az van h kőrözünk, azt kész :S

Nem is vagyok igazán előreesve, nem is hajtom, próbálom rövidíteni, de nem midig sikerül. Ha jó napja van, akkor tényleg egy angyal, de ha rossz, akkor nem lehet vele bírni.

2013. febr. 1. 20:53
 4/35 A kérdező kommentje:
igen, a robogás alatt a sietést értem, ütem fölött megy. Tényleg nem midig, de sajnos elég gyakori :S
2013. febr. 1. 21:01
 5/35 anonim ***** válasza:
51%
Én egy darabig csak terepre járnék vele (nem egyedül), és LAZA SZÁRON lovagolnám. Eleinte elrobogna, aztán valószínűleg rájönne, hogy nem kell rohanni, és egy idő után ráeszmélne, hogy nem a robogás a kiút. Nekem ügetőlovam van, és ez a módszer 100%-ig bevált :)
2013. febr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Ilyen terepezősre én is gondoltam, csak egyrészt egy őrült társ kell hozzá, másrészt meg ha engedem, akkor veszélyesen elrohan, ha nincs kontroll, biztos a pofára esés :S
2013. febr. 2. 11:06
 7/35 anonim ***** válasza:

Én is ezt gondoltam, mmint hogy pofára esés lesz, de nem így lett. Az első 3 vágtaugrást jobban megnyomta, aztán elkezdte húzkodni a szárakat. Amikor érezte, hogy nincs ellenállás, akkor érezni lehetett az egész testén a megdöbbenést, és elkezdett nem rohanni. Egy jó nagy réten szerintem egy próbát megér. Társnak meg ne őrültet vigyél, hanem aki meg tudja fogni a lovát, a ló legyen nyugodt könnyen kezelhető, így ha te el is robogsz a lóval, még mindig ott lesz a másik, nyugodt ló, akihez valószínűleg visszamegy a lovad, illetve akitől nem is nagyon távolodik majd el.

Merrefelé vagytok egyébként? (Hátha el tudnék lovagolni arra, és megnézni ezt a robogást...)

2013. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Cecén vagyok :S
2013. febr. 6. 19:03
 9/35 *F* válasza:

Próbáld meg a kikötőszárat csak egy pár alkalomkor :)

Vagy ha erőszakosabb vagy próbáld meg az egyenes zablát vagy a feszítőt :( Még egy tipp lovaglás előtt vidd ki egy kicsit a karámba hajtsd meg egy kicsit ;) A karámban megpróbálhatnál felszerelés nélkül max a nyakába egy laza kötél egy kicsit lovagolgatni vágtázz ügess stb. egy pár alkalomkor magyarul próbáld lefárasztani ;)

2013. febr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
kizárt h feszítőt toljak a szájába, az nem megoldás. Amúgy is egy elég érzékeny lóról van szó, és rendesen van mozgatva...
2013. febr. 12. 20:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!