Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől függ, hogy mennyire...

Mitől függ, hogy mennyire lószagú egy ló?

Figyelt kérdés

Az

előző lovardába, ahová jártam, annyira lószagúak voltak a lovak, hogy

sokszor még fürdés után is éreztem magamon, a mostaniban viszont még

csutakolás után sem.


2013. febr. 2. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az istálló levegője miatt lehetsz lószagú, nem a lovak miatt. Ha nem szellőzik rendesen, nincsenek kellőképpen takarítva a boxok erősebb a szag, jobban beszívja a ruhád.
2013. febr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az előző lovardában boxban voltak tartva, ott nem csutakoltam, alám tették a lovat a fedett karámban, aztán ennyi, mégis nagyon erős lószagom volt. A mostaniban "mindent" csinálok, de itt a lovak szabadtartásban vannak, akkor ez a magyarázata mindennek? :)
2013. febr. 2. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Amiről te beszélsz, az nem a lószag, hanem az istállószag, még inkább a trágyaszag. Nyitott helyen, ahol ráadásul még össze is szedik a trágyát tisztességgel, csak lószagod lesz, trágyaszagod nem. :-)
2013. febr. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azok a lovak, melyek nagyon sokat állnak boxban, azoknak átható ammónia szaguk lesz, elég büdösek. Mi félridegben tartjuk a lovainkat és kellemes lóillatuk van. Nem is a lovaglástól és lópucolástól lesz büdös az ember, hanem a trágyázástól. De ha ilyen "agyon boxolt" lóval dolgozol, akkor te is átveszed az istállószagot.
2013. febr. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A ló ápoltságán is múlik. A bokszban általában akárhogy is van belefekszik a pisibe. Szabadtartásban több helye van válogatni és a tisztálkodást is könnyen meg tudja oldani magának, belefekszik a porba, sárba, kiáll az esőre.
2013. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!