Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugratás, de hogyan kezdjem?

Ugratás, de hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két helyen tanulok lovagolni. Az egyik az ingyenes, a rokonomnál, a másik pedig egy lovarda. Ez most nem lényeg, inkább az, hogy először a rokonomnál fogok ugratni, ahol beleszólhatok a dolgokba. És az lenne a kérdésem, hogy ti hogyan tanultatok? Először pl. a földön fekvő rudakon átvágtázni, ilyenek? Tanácsokat szeretnék kérdezni, hogyan hogyan jobb elkezdeni, és hogy majd a magasban mire figyeljek.

Itt most nem arra akarok kilyukadni, hogy a rokonom nem ért hozzá, csak ha már beleszólhatok, akkor több dolgot is kipróbálnék. Mert a lovardában nem pampoghatok a tulajnak... :D Ha értitek... :)

Köszi.

14/L



2013. febr. 2. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem akkor lenne a legjobb elkezdeni az ugratást, ha a loviban azt mondják, de nem ezt kérdezted, szóval nem merülök bele :)

Cavalettivel, ügetés távolságra, hogy megtanuld felmérni a távolságot. Ha ez már jól megy, akkor tedd vágtatávolságra, a 4 rudat. ha ez is perfektül megy, akkor tegyél fel egy x-et, úgy, hogy a két szár legmagasabb pontja kb 40 cm magasan legyen. ügetésből menjél rá. Ha ez is megy, akkor lehet vágtából, és ha minden jó, akkor lehet 10 cm-mel magasabbra. De ezt nem egy nap alatt fogod elérni, az a lényeg, hogy ne akard elsietni ezt az egészet! Sok sikert.

2013. febr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Először is: akkor tanulj ugratni, ha van veled hozzáértő. Ha a rokonod ért hozzá, akkor te csak ne pampogj bele semmibe, ugyanis alapszabály, hogy azt csinálja a kezdő lovas, amit mondanak neki és befogja a száját.

Ha a rokonod nem hozzáértő, akkor pedig várd meg, míg a lovardában rákerül a sor, hogy ugrathatsz.

2013. febr. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hozzáért, de eddig mindig mindent kipróbáltam, és ha már beleszólhatok, akkor beleszólok. Leírtam már egyszer..

További tanácsokat várok, és nem okoskodást. (!!!) Köszi. :)

2013. febr. 3. 14:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Tedd 1-esbe ztán jöhet az X
2013. febr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Cavalettivel kell kezdeni. A helyes ügetőtávolság 110-120 centi között van, bár pl. egy ügetőló a 140-et is kiügeti. A távolság egyenletes legyen, a lovat nem szabad becsapni. Ha már ez profin megy, akkor jöhet a vágta távolság (350-370 centi). Ha ez is megy, akkor a kis X, először minél alacsonyabb, és lehetőleg ügetésből menj rá, és jó, ha az elején van dobbantó (egy rúd az ugrás előtt). A ló a leérkezés pillanatában már vágta lábsorrendet fog alkalmazni (amennyiben nem csak átlépte a feladatot), a leérkező lábsorrendek miatt. Hagyd kicsit vágtatni, a hosszúfal közepe táján vedd fel. Mindkét kézre csináld meg a feladatot. Az ugrásra vezetésnél határozott előrelovaglás, és csak a dobbantó elérésekor könnyítés, másképp a ló hajlamos lehet kitérni vagy megállni.


Ne sokat pampogj, és próbálgass, mert ha kitöröd a ló lábát, az elég nagy érvágás... Az ugratásnak megfelelő előkészítés kell (bemelegítés is), különben életveszélyes lehet. Ráadásul a ló mellső lábainak megterhelő.

2013. febr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Van egy rossz hírem számodra, ha továbbra is ilyen felfogással fogsz nekiállni a dolgoknak, nem fogsz túl magasra jutni lovaglásban. (már ha versenyzésre is gondolsz és nem csak zsúrlovacskázásra)

Szerinted a világhírű lovasok, vagy országos díjugratóink úgy jutottak el oda ahol vannak, hogy beleszóltak bármibe is? Nem.Az összesnek van edzője,még az olimpikonoknak is. Játszadozhatsz a lóval 80-90centiig, aztán ha nem úgy csinálod a dolgot ahogy kell akkor amikor kell majd szépen belevág az akadályba és nézelődhetsz.

No de hogy tanácsot is adjak ahogy kérted: cavalettik ahogy előttem is írták már páran. Ha ez szépen megy, akkor megkérdezed a lovardában az oktatót, hogy mikor kezdheted el az ugróedzést, és kivárod azt az időt.

(tudom, hogy most fel fogsz háborodni a válaszra, de én csak az igazat mondom. Én is oktatok,és nem engedném, hogy a tanítványaim belepicsogjanak az órába. Ha nem tetszik nekik, akkor mehetnek zsúrlovacskázni máshova. És hiába oktattam már, nekem is van edzőm aki segít felkészülni a versenyekre és eszembe sem jutna ellent mondani neki. Gondold át ha jót akarsz magadnak)

2013. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!