Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen ló lenne esetleg nekem jó?

Milyen ló lenne esetleg nekem jó?

Figyelt kérdés
Én egy 12 éves lány vagyok 70 kg.Járok lovagolni télen-nyáron heti szinten tanyára.Megy már mind a 4 jármód(lépés,ügetés,vágta,galopp).Anyáék meg ígérték hogy ballagásomra lovat kapok de még nem tudom hogy milyen lovat kérjek.Anya azt mondta hogy max 250 000 Ft ig nézzek lovat.Hely lenne neki meg minden csak azt nem tom hogy melyik fajta lenne a nekem legideálísabb. Én a pörgösebb de kisebb lovakat szeretem.Nem baj ha kicsit makacs természetű.Kancát,csödit vagy heréltet ajánlanátok legjobban?Nem vagyok kezdő lovas már ,7 éve lovaglok 170cm es lovakon.Fajta ideál?

2013. febr. 3. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de 250-ért te nem nagyon fogsz válogatni fajták között, azért egy tisztavérú ló ennél még mindíg drágább, plusz hiba nézel te ki lovat az ország másik végén, ha nincs pénz elhozni...

Nameg úgy is egyedi személyiség alapján kell választani, szóval ne is pazarold az időd erre a fajtaválasztásra!

2013. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A leírásból is kitűnik hogy kezdő lovas vagy, hiába lovagolsz 7 éve, szóval ennek megfelelő képzettségű legyen a ló, lehetőleg kanca vagy herélt és egészséges. Kis szerencsével találsz ilyen lovat 250.000 Ft-ig, de a fajtákat gyorsan felejtsd el. Ennyiért jó, ha egyáltalán nullásra be van sütve a ló.
2013. febr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70 kg vagy? :O Nee...sajnállak! :(( Amúgy ha anyukád engedne még 50.000-et ami már igazán nem pénz egy lónál akkor már ki tudsz fogni érdemi lovakat is. Normálisakat, akikkel el lehet boldogulni és nincs problémájuk. Nekem is egy magyar sportlovam van és 300.000 Ft-ért vettük kereken. Amúgy van még két éved kitalálni vagy egy, nem tudom hanyadikos vagy most.
2013. febr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Szerintem magyar félvéreket nézegess. Nem akarlak megbántani, de ha annyit nem tudsz eldönteni, h neked kanca csődi ill. herélt felelne e meg.. látszik, hogy kezdő vagy. Egy jó lovas nem nem alapján fog válaszatni. Attól még, hogy mind a négy jármód megy lehet, hogy rossz az egész tartásod és egy bakolást sem tudsz kiülni, nem ismerlek nem tudom, hogy lovagolsz ezért nem akarlak elitélni, de a megfogalmazásból (mind a 4 jármod megy) nekem ez jött le. Na mind1 szerintem egy magyar félvért megtudsz venni 250 ezerért.

2013. febr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!