Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen sportagat valasszak?

Milyen sportagat valasszak?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldon hogy dijlovagoljak vagy dijugrassak.Ti melyiket ajanljatok?Melyik a jobb?

2013. febr. 4. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a díjugratást szeretem jobban, azt is csinálom. Szerintem azért jó, ha nem tudsz dönteni, mert a díjugratáshoz egy kis díjlovaglás is kell (sőt... jól jönnek azok a gyakorlatok!).
2013. febr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kb ugy 3 eve dijlovagolok es 2 eve ugratok
2013. febr. 4. 20:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Én "vegyítem" a kettőt. Minden lónak szüksége van a díjlovaglásban használt idomító feladatokra és az ugró sem megy csak úgy, hogy kirakom az akadályokat aztán hopp, ott is kell az idomító. Versenyezni is lehet egyszerre mindkettőben, bár a díjlovaglóban a bíráskodás és az eredményesség nem olyan tiszta, mint az ugróban.


Mivel te is életed végéig tanulsz, mint mindenki más, szerintem érdemes úgy edzeni, hogy ez is, az is (nem feltétlen egy edzésen belül), és akkor te is folyamatosan fejlődsz, nagyobb tudással rendelkezel. Én nem akarnék és nem is tudnék választani a kettő között, mindegyiknek megvannak a maga szépségei és hibái is, de szerintem úgy nagyobb eredményt érhetsz el, ha "vegyíted" a kettőt. :)


És nem utolsó sorban a ló izületei, csontozata, izomzata nem egy adott ág feladataival van terhelve, hanem mindig mással, így a ló is "később használódik el". :)

2013. febr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mennyi szabadidőd van? Milyen az anyagi hátteretek? Mi a célod a lovaglással? Milyen lovad van? Hol tartod a lovadat? Ki finanszírozza azt, hogy lovagolsz? Hová szeretnél továbbtanulni? Ezeket a kérdéseket mind figyelembe kell venni a szakág kiválasztásakor.
2013. febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
15 eves vagyok sok szabadidovel a tovabb tanulas meg van oldva a szuleim finanszirozzak azert kerdezem hogy milyen lovat vasaroljak
2013. febr. 5. 13:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szakágválasztáskor pont édes mindegy hogy hány éves és ki finanszírozza, meg hogy hol szeretne továbbtanulni...


Ha azt a pár évet úgy érted, hogy mindkét szakágban indultál már versenyben, akkor szerintem már illene tudnod, hogy melyik áll közelebb a szívedhez. Egy közepesen jó sportlóval kisebb kategóriákban mindkét szakágban tudsz indulni, ha komolyabban vennéd akkor bizony ki kell választanod azt, ami a szívedhez közelebb áll és aszerint választani a lovat.


Én a díjlovaglást választanám, de ez az én véleményem, hozzám az áll közelebb. Mindenem az idomítás, bár az ugrásnak is az az alapja, de engem valahogy nem vonz ez a minél nagyobbat - minél gyorsabban dolog...

2013. febr. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nekem is inkabb a dijlovaglas

Milyen fajtak alkalmasak magasabb szintekre?

2013. febr. 5. 20:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Azok a fajták, amik mondhatni genetikailag tökéletesek a sportra a német és holland fajták, de egy magyar fajtájú lovat is ki lehet képezni magasabb osztályokig, legyen az egy sportló, gidrán vagy kisbéri. Az anyagi keretnek megfelelően lehetőleg olyan lovat válassz, amely nagyon jó, professzionális alapképzést kapott, esetleg már díjlovaglásban kipróbált. Jellemzően egymillió körül kezdődnek, de nem kizárt, hogy olcsóbban is találsz neked megfelelőt. Nem a fajta a lényeg, hanem az alkalmasság és a képzettség.
2013. febr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A nemet es holland milyen arban van?
2013. febr. 5. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!