Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen választás lenne?

Milyen választás lenne?

Figyelt kérdés

Egy 155cm marmagasságú, 4 éves, félig belovagolt fjord heréltről lenne szó, akivel már találkoztam és nagyon-nagyon megszerettem! A baj csak az...

hogy 175cm magas vagyok, 55kg és 15 éves. Hobbilovaglásra kerestem pacit, és megtaláltam Kócost, de félek, hogy túl nagy vagyok neki. Semmi extra tervem nincs, naponta max. 2 óra terep, vagy karám.

Szerintetek hagyjam és keressek egy nagyobb lovat, vagy megvehetjük őt?

Előre is köszönöm.



2013. febr. 5. 16:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, igen! Körülbelül 12 éve lovagolok, mármint 3 évesen kezdtem el a futószáron a lovaglást, szóval az, hogy nincs belovagolva tökéletesen, az nem olyan nagy tragédia, van edzőm is, aki segít, meg már én sem esek le az első bakolásánál:)
2013. febr. 5. 16:13
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

Nem értem mi a gond. 55 kilóval telivércsikókra is engednének felülni, nem hogy kárt tennél egy fjordban... :)

Semmi értelme magasabb lovat venni, méret szempontjából teljesen jól passzoltok. Az egyetlen gond talán csak az lehet, hogy esetleg te érzed kicsinek a lovat.

2013. febr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is biztosan elbír :) Ráadásul megszeretted és ez is sokat nyom a latban mellette, a helyedben mindenképpen őt választanám:)
2013. febr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem érzem kicsinek, kényelmes nagyon ^^

Köszönöm szépen!

2013. febr. 5. 17:08
 5/9 anonim ***** válasza:
jó sovány vagy
2013. febr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát... kicsit.
2013. febr. 5. 19:37
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Megint egy vicces kérdés. IGEN számít a ló magassága a lovaséhoz képest, az, hogy elbírja a testsúlyának 20%-át nem jelenti azt, hogy illesz rá.

Nehezebb egyensúlyt találni a hátán és nehezebb a csizmasegítség is.

Csak gondolj a bicajra, kölyök cangára sem ülsz, mert nem tudod tekerni....

2013. febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A barátnőm 54 kg, és 170 cm, a lova pedig egy filigrán 155centis telivér, ő lovagolta be, sokszor mennek hosszabb terepre is, nem gond neki. Szerintem ha te nem érzed kicsinek, vegyétek meg nyugodtan, bár én is hasonló cipőben járok most... :)
2013. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet ezzel "nehéz megtalálni az egyensúlyt" dologgal. Jelenleg 24 éves vagyok, 168 cm, és lassan 4 éve lovagolok egy bardigiano pónit, aki a 132 cm-es marmagasságával nem mondható éppen óriásnak. Díjlovagolunk, ugrunk és terepre is rendszeresen járunk (egyiket sem versenyszerűen) és tökéletes az összhang, bátran állítom, hogy jobban megbízok benne, mint bármelyik nagylóban.

Nem az a lényeg, hogy mekkora a marmagasság. Tény, hogy egy ilyen magas ló egy nagylóhoz hasonló háttal macerás lenne és valóban nem "hozzám való", de mivel neki széles háta van, teljesen olyan, mintha egy nagylovon ülnék, csak a lábai rövidebbek. Ugyan ez vonatkozik a haflingiker és a fjordokra is.


Szerintem ha tetszik és jól kijöttök, akkor jobb választás nincs a számodra! Egy fjorddal nyugodtan járkálhatsz terepre, akár ugróba és díjlovaglóba is sikeres lehet, nem ő lenne az első! :)


Azért meg nálam külön egy hatalmas plusz jár, hogy végre nem azt olvasom, hogy "belovagolom", hanem hogy "van mellettem edző, aki segít"!


Jó lenne, ha minden pacc ilyen gazdi kezébe kerülne! :)

2013. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!