Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a különbség a műbőr és az...

Mi a különbség a műbőr és az igazi bőr nyereg között? A lónak melyik kényelmesebb? Egy műbőr nyereg kb mennyi ideig használható?

Figyelt kérdés

Nyereg vásárlás előtt állok és erősen gondolkozóba estem h műbőrt vagy igazi bőrt válasszak. Nem szeretnék túl sok pénzt rá költeni és eddig még soha nem volt tapasztalatom műbőr nyereggel. Az nyilván való h az igazi az időt állóbb, de nekem valahogy szimpatikusabb az ha olyan nyeregeben ülhetek/és olyan nyerget tehetek a lovamra/ aminek a huzatja korábban nem egy élőlényé volt. /ha érted h értem/

Szóval ki mit ajánl, melyik jobb és miért? ti melyiket választanátok a helyemben? a pacinak melyik jobb? stbstbstb...

köszönöm a válaszokat előre is!



2013. febr. 5. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Én abszolút a bőrben bízom... Figyelj. Szerintem ha már nyerget veszell akk már bőrt is találsz 30-40.000ért... az alatt nem nagyon ( legalábbis újat nem ) ha veszel egy bőrt az egy idő után valamennyire a ló hátára fog állni. Az egy más téma hogy sokkal tapadósabb ülést biztosít. Én műbőrt tuti nem vennék... neked is, a lónak meg végképp kényelmesebb.
2013. febr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én teljes szívemből ellenzem a műbőr nyergeket, mert bár sosem vitt rá a sors hogy kénytelen legyek olyat használni, csak egyéb műbőr dolgok gyors elhasználódásából tudok következtetni a minőségükre, illetve az árukból, mert teljesen evidens, hogy 30.000 Ft-ból nem lehet minőségi nyerget készíteni. Neked is és a lónak is jobb, ha beruházol egy jól kiült, használt bőrnyeregbe, tovább tart, esztétikusabb - és bár jópár éve meghalt érte egy marha, de ezen már semmi nem változtat. Gondolom a többi felszerelésed is bőr lesz és nem műanyagba akarod becsomagolni a lovadat.
2013. febr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem van műbőr-bőr 18" nyergem eladó 25.000. ;)
2013. febr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gálosfai Gábor válasza:

Én mint "született" madár állatbarát és természetvédő" .

Már csak elvből , más élőlények halála árán nem öltözködök nem vásárolok olyan holmit . Mindenképpen a műbőr nyerget ajánlom ! Nekem a szputnyik Szovjet versenybicaj nyerge is az , mint a Simson S51 Enduro eredeti nyerge is az .Valamint a régi "retro" fémvázas műbőr foteleim és székeim is műbőr . Ellene vagyok a tömegközlekedésbe és másutt (várótermekbe , ügyfélszolgálati helyeket a szövetkárpit elburjánzásának a mosolygós , fényes műbőrök rovására ! TEHÁT MINDENKÉPP MŰBŐR !

2015. dec. 14. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!