Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet tenni ezzel a pacival?

Mit lehet tenni ezzel a pacival?

Figyelt kérdés
A mi lovardànkban van egy 14 èv körüli herèlt, fèlvèr iskolaló. Mindig utàlta, mikor nyergeltèk, mindig "sunyított". Azonban ez mostansàg tettlegessègig fajul, csipked, próbàl a box oldalàhoz nyomni. Ilyenkor ha tehetem kap egy jól irànyzott pofont, de ilyenkor mègjobban csipked. Ezzel mit lehet tenni? Mert èlvezi a munkàt, nemhiszem, hogy az lenne a baja, hogy tudja, hogy a nyergelès utàn dolgoznia kell. Kèrlek segítsetek! :/

#ló #csipkedés #nyergelès
2013. febr. 6. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha adsz neki pofont csak még jobban elvadítod!
2013. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pedig valószínűleg az lesz a baj amit a leírásban megfogalmaztál.

Egy iskolalónak rendszerint nincs túl felpezsdülve az élete, napi több órán keresztül megállás nélkül köröznie kell, és folyamatosan más lovasokat elviselnie, akik közül sokan rángatják a száját, rugdossák. (Egy átlagos iskolaló sorsa sajnos... Főleg mert egy átlag lovardában ma mindent tanítanak, csak lovagolni nem)


El tudom képzelni hogy elege van az egészből, hiszen a munka számára nem élvezet hanem szenvedés, amit már a nyergeléssel össze tud kötni, így a lehető leghamarabb fejezi ki nemtetszését.

Addig örüljetek amíg olyan toleráns hogy még csak munka előtt csinálja, akkor majd lehet nézni amikor a kezdő lovasokat sorra potyogtatja le magáról.


Lenne tanácsom hogy mit lehet vele kezdeni, de mivel iskolaló, fű-fa ráül, ezért fölösleges hogyha egyszer van helyretéve, hiszen amikor következőleg megcsinálja megint rá lesz hagyva. Az pedig csak rontana a helyzeten ha egyszer büntetve lenne érte, egyszer pedig nem, mert akkor össze is zavarjuk a lovat. Egy összezavart lónál pedig nem sok rosszabb van.

2013. febr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egy sima hevederiszony, semmi köze a munkához. Lassan és óvatosan nyergeljetek, a hevedert csak pihenőre akasszátok be első körben és csak nagyon fokozatosan húzzatok rajta. Ha nem gumis a hevedere, akkor cseréljétek le olyanra, mert az kényelmesebb neki.
2013. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Nem a te lovad, akármit is csinálsz vele nem tudod vele ellensúlyozni azt, ami a többi 30 lovas tesz. Valószínűleg kezdődő hevederiszony, annyit tudsz tenni, hogy szólsz az oktatónak (bár minek, mert nyilvánvalóan tud róla, gondolom, csak pont nem érdekli, mert nem ezért kapja a fizetését), hogy figyeljenek oda nyergeléskor, ne nyergelje fű-fa azt a szerencsétlent. Ez az egész ágaskodásig, földhözvágásig fajulhat, de egy fecske nem csinál nyarat, szóval kösd rövidre mikor nyergelsz, legyél óvatos, lassan húzd meg a hevedert, épp csak hogy fel tudj ülni, majd séta közben véglegesre húzod.
2013. febr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Rengeteg ilyen ló, van, szerintem is hevederiszony, én is láttam már nem egy ilyen lovat... Próbálj nyugodt hangon beszélni vele, dicsérd meg, ha nem csinál olyan nagy cirkuszt, és fokozatosan húzd a hevedert.
2013. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!