Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lenne a legjobb megoldás?

TündésMia kérdése:

Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni. Nyáron vettem egy másfél éves kisbéri félvér kiscsikót. Eleinte nem volt vele baj, de mostanra kicsit rakoncátlan lett. Csipked és amikor csutakolom vagy közelebb megyek hogy megsimogassam farral fordul és gyakran rúgni próbál. Én amikor eleinte ezt elkezdte odalegyintettem neki és elmagyaráztam hogy nem szabad. De sajnos amikor nem vagyok itthon akkor a szüleim mindent ráhagynak valamint édesapán, van hogy ordít vele és már oda is csapott neki szerintem túl nagyot, fel ellenségesen is közeledik. Velem a legbarátságosabb. Mit lenne a legjobb megoldás? Szeretném ha egy nyugodt, kiegyensúlyozott, jól lovagolható ló válna belőle.

2013. febr. 7. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A boxban mikor ápolod, rövidre megkötöd, egyrészt hogy ne forgolódjon, másrészt hadd szokja. Gyakran vedd fel a lábait és tartsd tovább, mint ahogy ő azt elképzeli. Vezetgesd sokat vezetőszáron, ha nem bírsz vele, zablával, vagy láncos vezetőszárral. Ahogy látod az egy csikónál nem működik ha rálegyint az ember. Csipkedésnél vagy adsz neki egy isteneset és akkor megáll, vagy hangosan rászólsz már amikor látod, hogy miben sántikál.

Nehéz az élet a csikókkal...

2013. febr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak ilyen problemaim csak azt tudom ajanlani mint Wintersunet (bocsi ha elrontottam a neved).
2013. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elsőnél a pont, ez a megoldás.

Még valami: ugye nem egyedül van a ló? Mert ha igen, akkor ennél kellemetlenebb rossz szokásokra is számíthatsz.

2013. febr. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szerintem is jó, amit először válaszoltak. Ez sajnos benne van a pakliban. Légy vele türelmes, de határozott, éreztesd vele, hogy nem ő a főnök. Ha egyedül van, keress neki egy ,,társat": egy másik ló, nyúl, kecske, szamár stb. Ha csődör csikó, számíts rá, hogy nem biztos, hogy mindig könnyű dolgod lesz vele...
2013. febr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És még valami eszembe jutott, amit gyakorolhattok: vezetőszáron próbálj minél nagyobb kontrollt szerezni. Csináljatok lépés-ügetés-állj átmeneteket tetszőleges sorrendben, fordulatokat, léptesd oldalra kézzel, hogy tanuljon meg engedni, léptesd hátra, stb. Mindenfélét csinálhatsz vele, amit a kora megenged, ezáltal jobban összeszoktok és engedelmesebb is lesz.
2013. febr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne hagyj rá semmit. Fokozatosan hass rá, először szólj rá, aztán legyintsd meg, ha nem hallgat rád. Aztán már elég lesz neki szólni. Mindig le kell reagálni a csipkedést és a farolást is.

A szüleiddel is beszéld meg, hogyan viszonyuljanak a lóhoz, és hogyan viselkedjenek vele. Téged még valamennyire tisztel, de őket nem.

Azt hogy nyomásra engedjen úgy tudod tanítani, hogy elkezd nyomni egy ponton, először ellen fog tartani, de amint enged a nyomásnak szüntesd meg és dicsérd meg. Aztán szépen lassan egyre finomabb nyomásnak fog engedni. Ez egy igazi türelem játék, egy makacsabb lóval napokat is el lehet szórakozni, mire engedni kezd.

Amúgy milyen nemű a lovad?

2013. febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsokat, és hogy ilyen sokan és hamar írtatok. Köszönöm Mindenkinek! A lovam Kanca és sokszor makacs de azért lehet vele bírni, Igazi csikó..:) Minden tanácsot megfogadok. Még suliba járok, de megpróbálok minél több időt vele tölteni. Sajnos a szüleimmel képtelen vagyok bármit is megértetni, semmi nem hat rájuk sajnos. De mindig igyekszem hogy csak én legyek vele és ők a lehető legkevesebbet. A társat illetően most szeretnék mellé, lehetőleg egy pónit, de legalább egy kecskét vagy barit, csak még gyűjteni kell rá, meg a takarmányra is:) Még egyszer köszönöm Nektek:)
2013. febr. 8. 17:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem javítana a viselkedésén ha lenne neki társa - pónira gondolok (szinte ingyen eltartható), mert tudna vele játszani, szocializálódni, kiélhetné magát. Így, ennek hiányában, mindezt veletek kénytelen megtenni.
2013. febr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Póni nem rossz megoldás, igaz azt is oltani, körmöltetni kell, de lényegesen olcsóbb mint a nagy ló, szénán meg egy kis szemesen elvan, sőt ha jó a legelőd, nyáron széna sem kell.
2013. febr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!