Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ebből mennyi igaz? (videó)

Ebből mennyi igaz? (videó)

Figyelt kérdés

Tényleg ennyire fáj a lónak az is, ha egy egyzserű csikózablával lovagolják? Nem arra gondolok, hogy a videóba pont bevágtak egy olyat amiben rángatja, vannak ilyenek, de egy "sima lovaglásnál" tényleg ezt érzi a ló? A videóba csak amikor "betették" a zablát a ló szájába már akkor mentek a "piros vonalak", nem reagálja túl egy "kicsit" ezt az egészet a videó szerkesztjője?

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PMfc..


2013. febr. 7. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon erős túlzás.


Nevzorov egyébként nagyon megosztja a lovastársadalmat. Nekem elsősorban azért nem szimpatikus, mert papol arról, hogy micsoda károkat okoz már a csikózabla is, miközben ő is használ nagykantárt és az ő lovairól is készültek pont olyan feszült, szemüket forgató képek, mint amiket a videóiban ócsárol. Szóval ennyit Őszentségéről.

2013. febr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Teljesen kizártnak tartom, hogy ha egy lónak ekkora probléma lenne a zabla, hogy készségesen nyitná a száját és hagyná, hogy beletegyék.

Az egyik arabom még arra is képes, hogy amikor odakészítem a felszerelést és nyergelni kezdem, a zablánál fogva leakasztja a kantárt és a szájában tartja, játszik vele, amíg nyergelem. Nem hiszem, hogy ha annyira probléma lenne számára, akkor így viselkedne...

Persze, ha szaggatva van a ló szája, akkor nagyon durva kellemetlenséget, fájdalmat lehet okozni neki a zablával, de normál esetben ez nem történik meg.

2013. febr. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
"Kicsit" hatásvadász. A szájtépés persze rossz, de azért ez így igen erős túlzás.
2013. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
egyet értek az elsővel Nevzorov is használ nagy kantárt,pálcát stb.én láttam olyan képet róla,h a ló dülleszti a szemét.....
2013. febr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nevzorov megszállott zablaellenes, a videó pedig túlzás. Én is jónak tartom a természetes lókiképzést, de ez egy normális embernél szerintem nem zárja ki az angol lovaglást.
2013. febr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nevzorov okos es jo ember de ez tenyleg tulzas. Termeszetesen a veres az borzalmas de egy komolyabb dijlovas edzesen vagy versenyen amikor mar nehezebb programokat vagy feladatokat csinaltok meg amugy is sokkal jobb a lonak ha beleengedheti magat a kezedbe, tamaszkodhat.
2013. febr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
nem vágom, hol van ebbe csikózabla? Ez feszítő és az a helyzet, hogy totálisan egyet értek vele. Undorító amit a sportlovakkal csinálnak és ez nagyon is igaz.
2013. febr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha egy csikózablát nem tudsz egy feszítőzablától megkülönböztetni jobb, ha vársz a véleménynyilvánítással addig, amíg legalább a legalapvetőbb tudás birtokába jutsz. :)
2013. febr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2013. febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jajj igazatok van tényleg van benne csikózabla. Én csak gyorsan áttekertem a videót, mert ismertem már korábbról, de akk bocsánat. Valóban van benne csikózabla. Amúgy rángatásnál az se kellemes a lónak.
2013. febr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!