Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágóhídról ló? (Kérdésed túl...

Vágóhídról ló? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Szeretnék vágóhídról menteni lovat elvégre rengeteg versenyló van ott, meg olyanok, akik csak ledobták a gazdájukat.. Ez hogy zajlik?
2013. febr. 8. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Pontosan nem tudom, de szó szerint filléres lovakat adnak ott. A mi lovardánkban is van egy ilyen ló, koboldnak hívják és nagyon kényelmes, barátságos és szeretetteljes. Egy 10 év körüli herélt szürke félvér lipicai lóról van szó:) Nagyon szeretem és a többiek is oda vannak érte.
2013. febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem két fillér egy vágóló, 100-150 ezret is adnak értük, súlytól függően.


Hogy konkrétan vágóhídról tudsz-e lovat venni, azt nem tudom. Olyan sok helyen amúgy sem vágnak lovakat, de ahonnan sokat visznek, pl. a vásárokból, tudsz venni, igaz, olyan is a kínálat... szerencse és lóismeret kérdése, illetve gyomor is kell hozzá.


Ha telivérben, esetleg ügetőben is gondolkodsz érdemes kimenni a Kincsem Parkba és Alagra a szezon vége felé, ősszel, amikoris nagy erőkkel próbálnak megszabadulni a lovak egy részétől (=várnak, hátha megveszi valaki őket, de a többségük meg sincs hirdetve).


Ami még eszembe jutott, hogy felkereshetsz valakit, aki vágó lovat vesz. Neten, újságokban szoktak hirdetni. Nem tartom valószínűnek, hogy sokáig tartanák a megvásárolt állatokat (hacsak nem adják tovább külföldre), a kipróbálás nem valószínű, hogy lehetséges, szóval én úgy gondolom, hogy elsősorban a KP-ból, esetleg vásárból vehetsz használható, olcsó lovat.

2013. febr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Kincsem Parkba ősszel sajnos gyakran jár vágólófelvásárló kamionja.Egyszer egy olasz kamion is jött értük.

Egyébként többek között Kiskunfélegyházán vágnak lovakat.

2013. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Utólsó, jó hír, hogy az olaszok nem feltétlenül levágásra veszik meg a lovakat.

Voltam egyszer az ivreai narancskarneválon lovagolni, ott kaptunk lovakat, azon lepődtem meg nagyon, hogy a lovak jó része magyar sütéssel rendelkezett. Utána tudtam meg, hogy vágóba szánt pacik voltak. Lovasiskolába kerültek. :-) Remélem, sok ilyen olasz kamion jön a Kincsembe....

2013. febr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a kincsemből van egy ügetőm,vágóra akarták vinni,mert nem akart(tudott) ügetni a megfelelő tempóban.Nagyon jó kis ló lett belőle hobbyra.
2013. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!