Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi egy átlagos ló napi...

Mennyi egy átlagos ló napi szarhozama?

Figyelt kérdés
Azaz egy 24 óra alatt mennyi ürülék jön ki egy lóból?

2013. febr. 12. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt pontosan nem lehet megmondani, függ a ló tömegétől, egészségügyi állapotától, közérzetétől (az ideges ló többet trágyázik) és a táplálék mennyiségétől. Normál esetben, ha minden rendben van, nagyjából 1-3 óránként trágyázik.
2013. febr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy átlagos ló, napi 8x-10x ürít.
2013. febr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ott, ahol rájön, vagy ők is nevelhetők hasonlóan a háziállatok ún. "szobatisztaságához"?
2013. febr. 13. 07:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Kifejezetten "szobatisztaságra" nevelt lóval még nem találkoztam, de szerintem nem lehetetlen, mivel alapból elég kényesek. Sok ló a sarokba (box/karám sarka), csak füves vagy homokos részre, de olyat is láttam aki leginkább betonra/kőlapra szeret trágyázni. Vizeléskor pedig nagyon szégyenlősek, mások szeme előtt szinte sose csinálják, inkább visszatartják. Több mint 10 év lovas tapasztalattal én szinte egy kezemen meg tudom számolni, hányszor láttam lovat vizelni.
2013. febr. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anika6 válasza:
A vizelés nem szégyenlősség kérdése, inkább a biztonságérzeté. Amikor könnyítenek magukon, jobban ki vannak téve a "veszélynek", mert terpesztenek és lassabban tudnak elindulni. Mint a zsiráfok is akkor a legsebezhetőbbek, amikor isznak és lehajtják a fejüket.
2013. febr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tévében már láttam szobatisztaságra szoktatott pónit. Vakvezető volt.
2015. nov. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a shetlandok többnyire egy helyre ürítenek, senki nem tanította őket rá :)
2018. ápr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!