Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit gondoltok?

Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Lovas csoportban azon megy/ment a vita, hogy a hidegvérű jó-e ugrásra. Vannak akik szerint még jobbak is, mint a melegvérűek,sportlovak mert erősebbek a lábai. Igen, de viszont jó pár kg-val nehezebbek is...

"A hidegvérüek lábának semmi baja nem lesz az ugrástól,olyan erős lábaik vannak,hogycsak na!:D valamelyik hidegvérü jobban ugrik mint egy melegvérü. miért ne lehetne vele ugratni?Sokkal strapabíróbbak"


Meg olyanokat írtak, hogy KELL a hidegvérűnek ugrani, jót tesz neki, erősíti a lábait stb...

Szerény véleményem, hogy a hidegvérűt nem véletlenül nem ugrósportokban használják, szegény a videón nekem úgy tűnik kicsit nehézkesen is ugrik, nem túl nagy lelkesedéssel, segédszárral ...

Nektek mi a véleményetek erről?


2013. febr. 12. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:

És kik azok a hülyék, akik ezen vitáznak? A melegvérűek között vannak olyan lovak, akiket direkt ugrásra tenyésztenek, míg a hidegvérűek között ez nem szempont. Akkor melyik ugrik jobban? Hát az, akit direkt arra tenyésztenek.

Az pedig hülyeség a köbön, hogy az ugrás jót tesz a ló lábának, olyan nagy erők éri a lábát, hogy rossz nézni. Itt van lassításba: http://www.youtube.com/watch?v=TaNqXNavR8c

2013. febr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

És ezek a gyerekek lovagolnak? :o


Csak kérdezd meg tőlük, hogy díjugratásban miért nem indítanak hidegvérűeket, ha annyira jók, hogy felveszik a versenyt a félvérekkel?

Vagy vegyék a fáradtságot és nyissanak ki végre egy lovas könyvet és olvassák el két sorban, hogy mire alkalmas egy hidegvérű...

2013. febr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Akkor megnyugodtam, hogy nem én vagyok a hülye.

Pár tizenéves, egy videó alatt, amin egy testes hidegvérűvel ugrik egy fiú. 130 cm-ket is, bár arról csak képet láttam még.

Fhu, ez a videó azért kicsit "elszomorít", imádok ugratni, de tényleg durva így lassítva nézni, akkor egy 750 kg-os hidegvérűnél mekkora súly van ilyenkor az első lábakon érkezéskor?... De szerintem ha normálisan be van melegítve, nem őrült módjára ugranak a lóval nem lesz hatalmas baja belőle. "Ismertem" egyet, fiatalkorától versenyekre járt, 20 év fölött van toyota kupán első lett, csak lestem amikor mondták a korát.

De azokon a kommenteken már kiakadtam, hogy milyen jót tesz a lábának, de úgy voltam vele, hogy nem állok le vitatkozni velük, mert attól függetlenül hogy 17-18 alatt vannak, mindent jobban tudnak mindenkinél, az észt oszatni nagyon tudják, és itt nem csak erre gondolok.

2013. febr. 12. 17:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Wintersunset igen, lovagolnak, valamelyikük versenyekre is jár, ahogy a képeit néztem...Sokszor már nem tudok, hogy sírjak-e vagy nevessek, tizenévesek oktatnak ki 40 év fölötti tapasztalt lovasokat, hogy s mint kell lovagolni. Én sem vagyok hú de idős, sőt, de ez már nekem sok, ki jött most belőlem.:)
2013. febr. 12. 17:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden ló tud ugrani, egy métert még egy tehén is átugrik, nem nagy kunszt. A probléma ott kezdődik, hogy ha olyan jók lennének a hidegvérűek, akkor levernék az összes félvért - de mégsem teszik. Tán titokban tartják a nagy tehetségüket? :)


Egyébként hol folyik ez a diskurzus?

2013. febr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Facebook - Lovas csoport. Ha szeretnél jó kis "vitákat" látni, ajánlom figyelmedbe.:)
2013. febr. 12. 21:52
 7/7 anonim ***** válasza:

A hidegvérű nem véletlenül nem ugróló, hanem elsősorban nehéz igás. A ló csontozata kb. 380 kg súly hordására alakult ki, rendezkedett be - egy hidegvérű ennek akár a háromszorosa is lehet! Ha rendszeresen ugrasz vele, még bemelegítés mellett is szétviszed a lábát.

Az ugrólónak sem egészséges az, hogy folyton ugranak vele, csak annak nagyobb divata van, mint az idomításnak például (pedig az ugrólónál is kb. fele-fele aránynak kéne lennie, mert az ugrás alapja is a idomítás, de ez sokaknál kimarad - akiket én látok magam körül).

2013. febr. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!