Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Segítség! (? )

Segítség! (? )

Figyelt kérdés
Most kezdtem el ugratni nemrég, és lenne egy gondom: A lovat, akivel ugratok, még csak nemrég vonták be az ugrásba és sokszor kitér. Az edzőm azt monda, hogy részben az is hibás, hogy egy kislány az előző órán sokszor hagyta kitérni, de én is hibás vagyok, fogjam jobban, lovagoljak az akadály közepére, lendületesen. Én megteszek minden tőlem telhetőt, de egyszerűen béna vagyok. Volt, hogy gyönyörűen vittük az akadályt, (ami egyébként egy egyszerű ix) de van, mikor nem megy. Mit tegyek, hogy jobb legyek?

2013. febr. 12. 19:45
 1/7 *F* válasza:
50%
A pálya falához tegyétek az akadályt és az akadály másik oldalára álljon valaki ez szerintem segíteni fog :)))
2013. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem jó döntés kezdő lóra kezdő lovast rakni. Mind a ketten most tanuljátok mégcsak. Az is jó lehet ha az akadály mindkét szélére raktok rudat, úgy hogy egy folyosót alkottok vele, egyik felét felrakjátok, a másik felét pedig a földre. Ez csak átmeneti megoldás. Mindenféle trükk nélkül is mennie kell mind a kettőtöknek. Akadályra menet csak várj amíg odaértek és ha érzed, hogy ki akar térni tartsd meg azt az oldalát (comb, vádli, pálca), ha nem megy akkor próbáld meg megállítani, ne tudjon elmenni az akadálytól, rugdosd kicsit meg, majd léptesd hátra. Persze utána ha jól csinál valamit ugyanolyan intenzitással meg kell dicsérni. Értse a különbséget
2013. febr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tegyetek fel kitörőt és csináld ahogy az edződ mondta, legyél határozottabb, legyen ott a csizmád, hogy még csak gondolkozni se kezdjen el a ló. Egyébként megfigyelhető, hogy kitörés előtt általában az azonos oldali fülüket mozdítják - meg egyébként is többségében egy oldalra törnek ki, így ha ismered a lovat fel tudsz készülni a megelőzésre.
2013. febr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"de egyszerűen béna vagyok" - Na ezt felejtsd el!:)

A ló is érzi, ha bizonytalan vagy, így próbálgat téged, ha nem muszáj átugrania minek fárassza magát??:)

Határozottan lovagolj, ne legyen benned, hogy ki fog térni.

2013. febr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Emyke031 ***** válasza:
Vigyázz, hogy kb az ucsó pillanatig egyenesen ülj a hátán (lazán), ne előredőlve, csak a végén, az akadálynál könnyits. Ha előtte jóval kikönnyíted a súlyod a hátáról, akkor jobban ki tud térni!
2013. febr. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kezdőt ugratót miért raknak fel ilyen lóra?
2013. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 FannaL ***** válasza:
52%
Haha utolsó, ez nagy volt. Egyébként kezdőnek automata lovat kéne adni, utána jöhet az a melyik néha kitér és utána a sokszor kitér majd a végén jöhet az a ló aki még az akadály látványától is kivisz a pályáról. Szóval kérj egy másik lovat. :D Vagy pedig kapaszkodj kézzel lábbal.
2013. febr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!