Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnék egy nyers lovat...

Hogy tudnék egy nyers lovat belovagolni?

Figyelt kérdés
Apám azt mondta, hogy akkor vehetek lovat, ha a szomszéd nyers, 2 éves lovát be tudom lovagolni. Hát hobby szinten lovagolok, de a betanítás nem biztos hogy menne, a lovaglóóra meg annyira drága, hogy egy év alatt meghozná a ló az árát. Meg néha csikója is leehtne. Amit vennék is képzetlen, nóniusz kanca, 2 éves de nyugodt, nem fél forgalomba, meg szelíd, a farkát megfoghatod, a lábát adja, meg fel is lehet rá ülni, csak a vezényszavakat nem tudja.
2013. febr. 12. 23:07
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
87%

Amíg te 2 éves lovat akarsz belovagolni, ne vegyél lovat.

3 éves korban, de ideálisabb 4 évesen belovagolni. Az első pár lóhoz nem árt szakértő segítséget igénybe venni, mert nagyon könnyű elrontani.

Te milyen szinten állsz a lovaglással? (Hobbyzni is lehet profin, de aki azon a szinten van nem kérdez ilyet) Azért vennél lovat, hogy rajta tanulj meg?

Első lónak 7-10 éves atombiztosra belovagolt ló javasolt, nem egy nyers csikó.

2013. febr. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Első lóval megjártuk, egy Wels póni, de nekem kicsi már. Meg nem megtanulni akarok rajta, hanem belejönni mert alapok mennek, és itt 2 évesen kezdik, egy évre rá ülnek rá. Ez már kicsit múlt 2 éves, de alapok megvannak neki, így 3 éves korára már rá lehet ülni. Amúgy nem vagoyk nehéz, olyan 60-65 kg, csak a Wels-ről leérek, meg az nem is normális, a pónikat nem szeretem. Ha már ló, legyen ló és ne póni.
2013. febr. 12. 23:41
 3/39 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Egy ló belovaglása 3-4 éves korában kezdődik el. Ekkorra már jó, ha futószáron stabilan megy (lép, üget, vágtat), vezethető,lábait adja, rendszeresen körmölve van. Először is futószáron kell megtanulnia elviselni a lovas plusz súlyát: és a lovas oldalt felkapaszkodik a nyeregbe, két kápánál fogva, és így húzódzkodva megy vele pár ütemet. Ez az első lépés - már az után, hogy egyáltalán nyerget tettetek a lóra, a hevedert pedig szép fokozatosan húztátok (ez akár hetekig is tarthat). Nos, eztán jöhet a felülés, ha a ló felajánlja a vágtát, fogadd el. Eztán a kiképzési skála 7 része jön, amit ha csak az alapok vannak meg neked, nem tudsz megtanítani neki, nem, hogy biztosra, de sehogy. Egy 7-8 éves lovat ajánlok, edzői segítséggel, ugyanis egy ló könnyen az ember fejére nő, ha rájön, hogy ő az "okosabb".

2013. febr. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
73%
hol tanítják, hogy 2 évesen kezdődik a belovaglás? te gyökér vagy...én ismertem olyan lovat, amelyikkel 5 évesen kezdtek el dolgozni
2013. febr. 13. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom figyelmedbe Reiner Klimke: A fiatal hátasló alapkiképzése c. könyvét. Ha azt már kívülről fújod és tudsz huszadannyira lovagolni, mint Klimke, akkor bátran kezdj hozzá a belovagláshoz.

Amiről te meg apád beszéltek, az nem belovaglás!

2013. febr. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
No akkor aki szerint gyökér vagyok, elküldöm az fenébe. Beszéltem már nem egy nem két csikóssal, és mindenki megkezdi 2 évesen betanítani, de 3 éves koráig csak üresen, nyereggel megy, három évesen hozzászoktatják a súlyhoz, egy zsák zabot raknak a nyeregbe, ekkor azt is megszokja, utána jön a felülés, és már tudja a vezényszavakat, utána szoktatják a zablához, vagyis hogy a zablát ha így húzod mit kell csinálni, ha úgy mi. De erre nem hogy csikós, ló is alig van. Sethland póni, esetleg. xD meg pár nagyobb póni, meg pár nagyló. Aki belovagol meg nem is tudok olyat, csak aki így magának, de ő nem foglalkozik ilyenekkel, már kérdeztük.
2013. febr. 13. 07:30
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Első kérdés: az apád meg akar ölni?

Második: a kinézett 2 éveset is be kell lovagolni. Mi az, hogy a vezényszavakat nem tudja? Te vezényszóval irányítod a lovat?


Ha csak három évesen ülsz is rá, legkorábban két és fél évesen kezdd el futószárazni, mert mégis mit csinálnál vele egy évig? De még fél év is rengeteg, mert cirka egy hónap elég arra, hogy megtanuljon futószáron szóra közlekedni, utána már fel lehet rá ülni. Ha kétévesen elkezded futószárazni, akkor tropára fognak menni a lábai, mert hacsak nem telivérről van szó, nem fogja bírni kis körön a terhelést. Azt meg nem veszem be, hogy ha a 2 éves szépen megy száron, akkor nem fognak rá felülni.... azon a környéken... :/


Klimke bácsi könyve nagyon jó, tessék elolvasni és ráébredni arra, hogy amit tőled kérnek az nem belovaglás és nem vagy rá képes, mert egyszerűen nincs hozzá elég tudásod, tapasztalatod. Semmi nem lesz abból a csikóból, hidd el, apádnak ez az idióta (bocsánat!) kikötése csak veszélybe sodor téged is meg a csikót is.

2013. febr. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Már írtam korábban, de most belemegyek kicsit megint. 2 éves lónál felesleges elkezdeni a kiképzést, esetleg nyereghez szoktatni lehet, néha betenni a szájába a zablát, a kantárt feltenni rá, vezetgetni, miegyéb, hogy ezeket tudja. De minden más felesleges. Apád szerintem olyasmi jellem lehet, mint az enyém, azaz semmit sem ért hozzá, de megvan a maga elképzelése, amit atombiztosan bebetonozott a maga világlátásába. Azaz vagy tudsz lovagolni, vagy nem, ha meg tudsz, akkor meg tudsz tanítani egy lovat is, pont. NEM! Ez nem így megy! Ez olyan, hogy vagy tudsz vezetni, vagy nem, de ha tudsz, akkor se biztos, hogy a semmiből felépítesz holnapra egy csúcskategóriás autót... Azt külön meg kell tanulni, máskülönben egy életveszélyes valami jöhet ki (ha kijön bármi is). A ló kiképzése nagyon fontos, mert egy nem megfelelően idomított ló soha nem lehet megfelelő társad a lovaglásban, azon túl, hogy nem megbízható, bármikor adhat olyan választ egy segítségedre, ami mindkettőtöket veszélybe sodorhat. Sajna ez nem úgy megy, hogy felülsz, belerúgsz, ha elindul, simi, ezt már tudja is, megrángatod, megáll, simi, be is van lovagolva. Ültem így "betört" lovon, és senkinek nem kívánom az élményt. Neked egy 8-10 éves, nyugodt temperamentumú, biztos tudású ló kell, amit nem tudsz elrontani se (olyan nagyon), mert ő fog tudni megtanítani azokra az apróságokra, amik aztán később egy problémásabb lóhoz kelleni fognak, és amik akkor sokat fognak segíteni. És csak nagyon sok problémás, vagy elrontott lóval való tapasztalat után fogod megérteni, mi most miről beszélünk... A fentebb említett szakirodalmat alátámasztom, hasznos! Bár én sem merném kipróbálni egy csikón, mit tudok... elsőre felülni rá hatalmas felelősség, mert a ló életét határozhatja meg, mi történik vele az első egy-két hónapban.

2013. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Te magad is elismered, hogy nem tudnál egyedül belovagolni egy lovat. Ha ragaszkodsz hozzá, akkor fogadj egy szakembert, aki segít neked. Ha azért akarsz csikót venni, mert olcsóbb, akkor ne tedd. Inkább gyűjtögess egy nyugodt belovagolt lóra. Édesapádnak meg mondd meg, hogy hiába maradsz fenn a lóhátán, még sokat kell tanulnod egy csikóhoz. Meg amúgy is életveszélyes, ha nincs kellőképpen megalapozva és a te tudásod sincs ott ahol kell.
2013. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Ez állítólag nyers, de amit kinéztünk azon már ültek, tehát úgy vezetik, hogy ülnek rajta, bár nyereg nélkül. Én nem nyerget, hanem patracot használnák. (priccs) Találtam egy olyat, aki foglalkozik vele a környéken, de elérni még nem sikerült. Egy volt osztálytársam nővére. Csak apám meg nem engedi hogy megvegyem. 1,5 év és magam gazdája vagyok, de addig nem ártana, ha meglenne, most pénzem is van, elszivárog könnyen az a 250.000 Ft, pedig nem költök én semmire, nem is járok bilizni se, de csak elmegy erre-arra. Előbb házra gyűjtöttem, utána amikor összejött egy fél háznyi rosszabb idők jöttek, most alig van 600.000-em, 300.000 hagy maradjon, így mert jó ha van egy kicsi eltéve, így 250.000-et tudok rá szánni, de a lovat meg tudom venni 200.000-ért, 50.000 ért meg be is lovagolnák. Annyi hogy itt van nálunk, és járna a csaj heti 3-4-5 x és majd ha már én is tudnék ülni rajta, akkor kezdené a hámhoz szokatást meg ilyeneket.
2013. febr. 13. 15:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!