Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnék egy nyers lovat...

Hogy tudnék egy nyers lovat belovagolni?

Figyelt kérdés
Apám azt mondta, hogy akkor vehetek lovat, ha a szomszéd nyers, 2 éves lovát be tudom lovagolni. Hát hobby szinten lovagolok, de a betanítás nem biztos hogy menne, a lovaglóóra meg annyira drága, hogy egy év alatt meghozná a ló az árát. Meg néha csikója is leehtne. Amit vennék is képzetlen, nóniusz kanca, 2 éves de nyugodt, nem fél forgalomba, meg szelíd, a farkát megfoghatod, a lábát adja, meg fel is lehet rá ülni, csak a vezényszavakat nem tudja.
2013. febr. 12. 23:07
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
85%

A patraccal csak óvatosan. Ha már nem akarsz szőrén ülni rajta, akkor mérlegelj, mert egy patrac nem sokkal jobb... Mondhatni, mintha semmi se lenne, csak egy nyeregalátét. [link]

Illetve azt is válogasd meg, hogy kit ültetsz a lóra, hogy lovagolja be, sajnos vannak, akik csak szakembernek tartják magukat (egyik ismerősöm lovát utána 2 évig kellett utóidomítani, illetve a lelkét pátyolgatni). Az meg baromság, hogy 250-ből nem jön ki egy belovagolt ló. Én 240-ből teljesen felszerelt nyereggel, kantárral, kötőfékkel, futószárral együtt vettem egy lovat, igaz, az ő belovaglásán kicsit igazítanom kellett, de messze nem olyan szinten, mintha vettem volna egy nyers csikót.

Az, hogy szőrén felülnek rá, és vezetik a lovat, messze nem belovaglás, de még csak nem is annak az alapja. A ló megtűri a lovast, elviseli a háta a súlyt, ennyit jelent. Hogy aztán mit csinál az egyes segítségeknél, az más tészta, a szársegítségeket pedig főleg nem ismeri, nem ismerheti még. :)

2013. febr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Egy csikóra nem tökéletesen biztos és stabil tudással csak nyeregben (univerzális nyerget felszerelve 20-ért már utánad vágnak újonnan) ülj, mert az tartást és támaszt ad. Egy pár év múlva lehet patraccal kísérletezni, ha már kellően összeszoktatok.
2013. febr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Hát papíros, elég jó ágból származó nóniusz kanca. Tudnék én venni 80-ért is csikót, de annak se papírja se semmi. 150-ért meg belovagolt, 7 évest, hasas de annak sincs semmi papírja. Meg nem is fajtatiszta. (annak mondják) Én meg csak olyat szeretnék aminek van lóútlevele, származási lapja. 167 cm a marja. Majdnem akkora mint én :) én 182 cm vagyok. De még lehet növök pár centit. Nem bárrám még vagy 8 centit, legyek meg a 190. Nincs is messze, 25 km, futóval szállítható, nem kell bérelni lószállítót neki, meg még jobban hozzám szokna, mint egy nagyobb. Ha apám belemenne, akkor megkeresném a csajt, és megkérdezném hogy mennyiért lovagolná be. De így nem akarom.
2013. febr. 13. 18:38
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod, hogy kell elkezdeni akkor felesleges csak elrontanád. ezeket a lovakat ajánlom figyelmedbe

[link]

[link]

2013. febr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező tisztavérűt akar, mert csikót is akar lehozni róla.


Én nem vennék olyan lovat, amit két évesen már terhelnek. Most még bírja, de később vissza fog ütni, hidd el. Ez teljesen független attól, hogy képzett lovas lovagolja-e be vagy sem. A patracot meg gyorsan felejtsd el, főleg csikónál, két évesen.

2013. febr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Szeretnék csikót, mert szeretnék még egyet, de egyenlőre elég lenne egy, pár év múlva meg majd ha lenne csikója, akkor azt meghagynám. Csak jobban néz ki kocsiba kettesben. Meg bele vagyok esve a nóniuszokba, a leg sokoldalúbb fajtának tartom, nem egyedül. Hát egyenlőre legyen meg, utána lehet a nyereggel kinlódni, de a patracon jobban érzem magam, mert az ha esek, esik velem, nem akad fent a lovon. Meg későbbiekben hagyományőrző csikós is lennék, így csak a nóniusz. Meg egy kis lovasíjászatra is alkalmas, de az csak mellékes, azért nem vagyok annyira oda, drága hobbi nekem a vesszők vétele, mert valamiért állandóan eltörnek. Hát nem vagyok egy profi benne xD

Nem terhelik, csak a kislányuk ült rá, hogy megmutassák, hogy normális, és eltűri magán, nem lesz nehéz betanítani. Még kettesbe sem fogják be, a szekér mögött megy, kímélik eléggé, csak itt akikkel beszéltem, ők már 2 évesen kezdik a betanítást. Nagyapám TSZ-be volt kocsis, nekik mindig volt lovuk, a TSZ-ből is kicsapták miatta őket, nagyanyám testvére is, őknekik a TSZ kezdete után nem volt, de előtte ők is lovagolták be, csak már hogy hogy ő nem emlékszik, mert még gyerek volt, dédipapa meg már rég meghalt, ő nem tudja elmondani hogy kell. Máson meg nem nyavajoghatok, hogy jajj hogy kell mint kell stb. Hát még szerszámokat is venni kéne, de azokat meg majd valami használtat nézek.

2013. febr. 13. 22:49
 17/39 anonim ***** válasza:
van netes hirdetés erről a lóról?
2013. febr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

Na most akkor mivan?! Ha leesel, a nyereg nem akad fenn a lovon, ezt honnan szeded?! Azért van a heveder, azért vannak a nyeregalátéten a bújtatók, hogy az atomstabilan ott tartsa azt a nyerget, eshetsz te akármerre. Ellenben egy kétéves csikó hátát patraccal garantálom, hogy tönkrevágod, akkor is, ha - az írásod alapján - nem is vágysz egy igazán képzett, belovagolt lóra, megteszi egy olyan is, ami így "csikós virtussal" alárúgsz, megy, megrántod, megáll szinten működik.

Szerintem nincs gond a félvér lovakkal, papírok nélkül ne vegyél semmit. Legyen útlevele, származási lapja, de legalább egy csikóbélyegzési. Hasas kancát ne vegyél. És egyedül se tartsd a lovad, 1-2 évig se, társas lények.

2013. febr. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk már volt ebből baleset, hogy kislányt ültettek a éves lóra. Ült már rajta 5 percig sokszor, csak aztán a lónak egyszer olyan kedve volt, hogy ledobja magáról és ott is volt a baj, pedig az is egy tök szelíd, lábait adó és jó szándékú ló volt. Csak azt sokan elfelejtik, hogy egy 2 éves csikó még gyerek. Kiszámíthatatlan, bohókás, játékos. Ő nem azért dobta le, mert ő rossz szándékú lenne, csak játéknak vélte. A csikóval való foglalkozás, eleinte játék, ahol te diktálod a szabályokat, majd ebből lassan munka lesz.

Patrac téma: sokáig azzal nyúzni egy lovat nem egészséges. Nem mondom, hogy alkalmanként 1-2 órára nemjó dolog, de nem jól oszlatja el a súlyodat, a ló gerincét is megterheled vele, akármilyen profin ülsz. A nyereg a gerinckét oldalára teszi a súlyod a hosszúhátizomra, ezért fontos, hogy kellő alapozó munkával a hátizmokat megerősítsd mert ez lesz a fő teherhordó. Ha ez nincs meg, és te az elejétől patracozol az lesz az eredménye, hogy a lovad beejti a hátát, mert fáj neki, ebből adódik, fogy fenn hordja a fejét, szárellenmenős lesz (ha téped mellé a száját, akkor főleg). Sőt a súlyodtól menős is lehet a lovad, mert menekül a rossz terheléstől, sőt fel is törheted a hátát a patraccal is. Ez a tartás rögzül a lóban, tartós hátfájás lehet az eredménye, ami kisugárzódhat a lábakba is és sántaság lehet az eredménye. A fenntartott fejnél nyaki bántalmak jöhetnek elő, nem fog megizmosodni a nyak felső vonala, hanem csak az alsó, ami miatt szarvas nyaka lesz, ami nem túl esztétikus.


Szóval helytelen terheléstől tartósan elronthatod a lovadat, amit helyrehozni később nagyon nehezen vagy egyáltalán nem lehet.

Ezek csak jó tanácsok, végül is a te lovad lesz, és mindenki úgy lovagol, ahogy akar, max a rendes lovasok kinéznek.


A tenyésztésről: ha kancát veszel, tisztavérű, származási lappal és útlevéllel rendelkezőt vegyél, lehetőleg minősíttesd és hivatalos fedménnel fedeztesd be, ne a Pista bácsi zugménjével. Így legalább teszel valamit a kedvenc fajtádért és nem szaporítod a zugfedezésből származó mixelt sütetlen papírtalan lovak számát.

2013. febr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

Majd meglátod, hogy úgy ugrik ki a patrac alól a csikó, hogy csak lesel! :)

Egyébként miért baj az, ha eséskor rajta marad a nyereg a lovon? :o


Én ennek az egésznek semmi értelmét nem látom. Kiképezni kocsiba, csikóslónak, íjászlónak... mit akarsz, hogy feküdjön meg üljön, meg akkor ugorjon be vágtába, ha elüvöltöd magad, hogy GYÁÁ!! és arra álljon meg ha hanyattvágod magad a hátán? Mert ebből ez lesz és ennek semmi köze nincs a belovagláshoz.

2013. febr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!