Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjlovasoknál, díjugratóknál...

Díjlovasoknál, díjugratóknál mennyi a súlyhatár?

Figyelt kérdés
Mert aki galoppos, az 52-53 kg, ugye? De van egy súlyhatár a fenti két sportágban is?

2013. febr. 14. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs súlyhatár. Legyen eredményes a lovas, ennyi a lényeg.

A galoppon - angol istállókban - kb. 58 kilóig vesznek fel munkalovast. A zsoké legyen minél könnyebb, sokan 50 kiló alatt vannak.

2013. febr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért ugratásnál ne legyen a lovas 100 kiló felett. Sajna látok ilyet, had ne kommentáljam....
2013. febr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugratásnál sincs felső határ, de igazán eredményes nem lesz 100 kg-vel, illetve az már a lónak sem kellemes igazából, mert hatalmas megterhelést jelent a mellső lábainak... Díjlovaglásnál nincs felső határ, bár nyilván 200 kg azért már nem tanácsos.
2013. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Mintha olvastam volna valahol, hogy a lovaknak van egy felső súlyhatár korlátjuk, amit az emberek találtak ki, hogy ne kínozzák az állatokat. Azt hiszem 120 kg, de nem vagyok benne biztos. Azt tudom, hogy annak idején mikor elkezdtem én se voltam kis embert, de mára olyan 80 kg körül vagyok. Még erre is néha fújognak, hogy szegény ló... De hát a lovam szeret, eredményesen lovaglok. Azt hiszem ennyi elég is, ahhoz, hogy ne törődjek más véleményével :D.
2013. febr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a lovardában ahova járok meg van adva hogy melyik lónak mennyi a súlyhatára, vagyis max. hány kg lovast bír el. díjugratásnál, díjlovaglásnál nincs felső határ, persze egy egy mázsás ember ne díjugrasson
2013. szept. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A ló saját súlyának 20%-át viszi el háton gond nélkül hosszútávon, napi rendszerességgel. Egy iskolaló, ami napjában több embert is kiszolgál egymás után, egy kicsit más téma azért, náluk sokszor a 20% alatt van a max súlyhatár, a legtöbb lovasiskolában 80-90 kg feletti lovast már nem szívesen fogadnak, hacsak nincs valami igazán tömeges fajtájú lovuk, kellő marmagassággal, összsúllyal, és jó kondival.


Ugrósportnál kicsit macerásabb ez, mert a leérkezés pillanatában a két mellső láb fog talajt elsőnek, és azokra terhelődik minden, a lovas és a ló teljes súlya, a becsapódás ereje, ez azért megviseli a lovat is hosszútávon, sokkal inkább, mint, ha díjlovaglásban, vagy akár díjhajtásban versenyezne. De nagyon sok múlik a lovas mentalitásán is, ha annak mindegy, mi van a lóval, csak minél többet ki lehessen belőle sajtolni minél gyorsabban, akkor nem számít sokat a súly, vagy a pontos szakág, pár év alatt kicsinálja a pacit.


Hivatalos korlát amúgy nincs ezeken, hiszen ahogy az előzőekből is láttuk, az egész függ a lótól magától is, ráadásul ha van két 5-5 mázsás ló, de az egyik ehhez a súlyhoz dagadt, és nulla izom van rajta, vagy esetleg csont-bőr, szintén nulla izommal, és csoda, hogy él, messze nem tud akkora súlyt könnyeden elvinni, és mellé a versenyen teljesíteni, mint az, amelyik a lehető legjobb kondiban van mindehhez, ekkora súllyal. Díjlovaglásnál amúgy (részint ezért is) nézik az összhangot is, tehát, hogy egy 190 centis ember lehetőleg ne pónival induljon, ahogyan az 5 éves kisgyerek se a 200 cm-es, szinte már harci ménnek is beillő "bestiával". Ami azért fontos, hogy ha a ló lesántul alattad, mert annyira nehéz vagy neki, az nagyon gáz - hasonlóan, mint, ha véresre sarkantyúzod az oldalát, vagy téped a szájszegletét, és így tovább.

2013. szept. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!