Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Izomláz vagy ízületi probléma?

Izomláz vagy ízületi probléma?

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves kancám, aki mostanában elég jól és elég sokat dolgozott ( heti 6 nap 1 óra mozgatás ). 2 napig különböző okok miatt nem tudtam rá felülni, ezért a harmadik napra megkértem az edzőmet, hogy üljön fel rá, mert nem tudok kijönni. Abban a kihagyott 2 napban végig boxban volt semmi mozgással. Az edzőm felült rá, gondolom jól meghajtogatta csinált vele magasabb szintű feladatokat mint pl.: oldalazás, sok vágta, vállat be farat be stb... ). Másnap felültem rá és valamiért húzta az egyik hátsó lábát, de a mozgatással lassan ( elég lassan! ) de úgy ahogy kijött belőle ez a huza-vona. Máskor is csinál ilyet néha pl patkolás után 1 nap, vagy ha többet állt egy napnál akkor bedarabosodik a mozgása, DE ennyire sosem szokott. Szerintetek?

2013. febr. 15. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Két nap boxnyugalom után egy kemény edzéstől lehet izomláza. Szóval itt inkább az a kérdés, hogy miért is van két napig boxban a ló?


Figyeljétek továbbra is, ha 2-3 nap alatt elmúlik a merevség, akkor valószínűleg izomlázról volt szó. Mozogjon sokat szabadon a ló, a lovaglást pedig hosszabb bemelegítéssel kezdjétek, esetleg mehet futószáron is egy keveset.

2013. febr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :). Remélem, hogy valóban izomlázról van szó és elmúlik pár nap alatt. Sajnos pont arra a lábára húz, amelyikkel problémák voltak régebben ( legelőről szedte össze a sérülést ). Ezért aggódom, hogy nehogy ízületi dolog legyen mögötte. De az nem szokott javulni, ezzel ellentétben. Nomeg szerintem minden lónak van gyengébik meg erősebbik lába, úgy ahogy nekünk is, valamelyik jobban megérzi a terhelést, valamelyik meg nem.
2013. febr. 15. 10:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg használhatsz nála lóbalzsamot azon a lábán, vagy istálló fáslit, hogy melegen tartsa esténként, ha lehűl az idő. Vannak ilyen célzottan ízületi problémákra való dolgok is, de szerintem elég lesz, ha hosszabb bemelegítést adsz neki egy-egy edzés előtt. Illetve ha gond van a lábával, érdemes egy kovács véleményét kikérni, lehet, okos döntés lenne megpatkolni a hátsóira is. Ami pedig így általánosabb - ha volt már beteg egy lábad, kezed, bármid, úgy igazán, akkor tudod, milyen az, mikor pl. időjárás változásaira elkezd fájni, vagy hamarabb kifárad az a végtag, mint a másik. Ez nála is így lehet, hamarabb kifárad, könnyebben alakul ki benne izomláz, mint a többi lábában. Amire figyelj - ha nagyon fáj a lába, és pihentetni akarja, lehet, hogy túlterheli egy másikat (az enyém mikor lesántult a mellsőjére, mikor megrúgták legelőn, annyit pihentette, hogy utána pár napig az azonos oldali hátsót húzta...)
2013. febr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nos, ma felültem rá szépen léptettem sokat, és semmi baja nem volt már. Sőt úgy pattogott a hátsókkal mint a fene, szépen maga alá is lépett, m2 lába egyformán ment, úgyhogy örülök neki. :)

Egyébként sokan nem gondolják, de a lovaknak is annyiféle problémája lehet, mint az embereknek.

Amúgy meg van patkolva mind a 4-re :).

Az ilyen ingadozásait nem értem amúgy, annyira érzékeny ezekre pl. : patkolás, több nap boxnyugalom, futószár stb... Én lovam utálja a futószárat és csak azért sem rakja rendesen a lábát, mindig kioldalaz az egyikkel, bármit csinálok vele ( kivéve amikor már mind a 4 lába a levegőben van xD )

Köszönöm a segítséget! :)

2013. febr. 15. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!